2 girişli ARGB fan anakartta nereye takılır?

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Üst tarafa takmak için 2 adet egzoz fanı sipariş ettim. Ürünler elime farklı bir ambalajlamayla geldi.
Sıfır aldığım bir ürünün içinden 2 adet fan için dörder tane toplamda 8 olmak üzere vida çıkmaması beni şaşırttı.
Gönderen segment bilgisayarla iletişime geçtiğimde üründen neden vida çıkmadığını sorduğumda bana verdikleri cevap beni güldürdü.
Tamam ürünler çok güzel çok temiz sitemim sadece vida olmamasına.
Neymiş efendim yedek parçası sipariş etmişim bunlardan da vida çıkmıyormuş, komik.

Her neyse görselde gördüğünüz gibi fanları kontrol eden mini anakart doldu ve 1 adet fanın girişlerini anakartta bir yere takmam gerektiğini anladım, fakat nereye takmam gerektiğini bilmediğimden sizden destek istiyorum.
Anakart modelim A320-A Pro Max.

Dosya Ekleri

• IMG_20221027_122617.jpg
    IMG_20221027_122617.jpg
    237 KB · Görüntüleme: 138
  • IMG_20221027_122559.jpg
    IMG_20221027_122559.jpg
    144,2 KB · Görüntüleme: 138
  • IMG_20221027_122555.jpg
    IMG_20221027_122555.jpg
    145,2 KB · Görüntüleme: 124
Bakabilirsiniz hocam.

Bir de linkteki var.

Son düzenleme:
Kontrolcüde üstteki girişler ARGB alttaki girişler fanların dönmesi için. Fanlar için fan çoklayıcı almanız lazım dün ben de buna benzer bir konu açmıştım @Yener K. sağ olsun bana şunu önerdi aldım bugün kargolanır yarın elimde olur.
Alfais 5025 Fan Çoklayıcı Y PWM 4 pin Splitter Çoklayıcı Switch Kablosu : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Fanı döndürmek için bu kablo peki ARGB desteğini nasıl sağladınız yoksa ARGB desteği yok mu fanlarınızın?

@Yener K. hocam fanın dönmesini söylediğiniz gibi SYS_FAN girişinden sağladım.

ARGB çoklayıcı bir kablo için de önerdiğiniz ürün iş görür sanırım ama biraz daha uygunu yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanı döndürmek için bu kablo peki ARGB desteğini nasıl sağladınız yoksa ARGB desteği yok mu fanlarınızın?

@Yener K. hocam fanın dönmesini söylediğiniz gibi SYS_FAN girişinden sağladım.

ARGB çoklayıcı bir kablo için de önerdiğiniz ürün iş görür sanırım ama biraz daha uygunu yok mu?
Aslında bu kadar değildi fakat artmış.

Geri
Yukarı