2 GT 730 ile SLI yapılır mı?

Atakanarslan

Decapat
Bende şu an 2 adet aynı marka GT 730 bulunmakta. Anakartımda da 3 adet ekran kartı girişi var. SLI yapabilir miyim? 2 kart girişide birbirine yakın daha denemedim. Alttaki ekran kartı girişi ters birbirlerine uyar mı? Anakart GA-G41M-combo.

Bende şu an 2 adet aynı marka GT 730 bulunmakta. Anakartımda da 3 adet ekran kartı girişi var. SLI yapabilir miyim? 2 kart girişide birbirine yakın daha denemedim. Alttaki ekran kartı girişi ters birbirlerine uyar mı? Anakart GA-G41M-combo.
Anakartında sadece bir ekran kartı slotu olduğu için yapamazsın. Diğer iki slot başka işlere yarıyor.

Bu arada resmi olarak GT 730 SLI desteklemese de bir şekilde böyle eski kartlara SLI yapanlar var. Yani SLI destekleyen anakartlarda yapılabiliyor.

Anakartınızın sadece bir PCI-E slotu var, bu yüzden yapamazsınız. Eğer iki tane PCI-E slotunuz olsaydı DifferentSLIAuto ile belki yapılabilirdi ama değer mi? Değmez. 2 sini satıp daha iyi bir kart alabilirsiniz.

GT730 SLI teknolojisini desteklemiyor. Zaten anakartınıza da 2 ekran kartı takma şansınız yok.

Anakartın ve ekran kartın SLI desteklese bile 2.kartdan %100 performans alamıyor çoğu anakart. Bunun için özel üretilmiş anakart almanda fayda var yoksa %25 civarı bir performans alırsın 2. karttan

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı