Çözüldü 2 Gün önce toplanan PC'de mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Sefa Baseken

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce topladığım bilgisayarda 5 tane mavi ekran hatası aldım. Minidump dosyalarında 3 tane gözüküyor. İnceleyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Logitech ile alakalı yazılımları kaldırın.

Ekran kartı sürücülerini güncelle.

En başta DDU ile var olan sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

BIOS sürümünüz güncel fakat daha betada olan bir BIOS sürümü kullanıyorsunuz. F51 sürümüne geri gelmekte fayda var.

Yukarıda verdiğim anakart sitesinden sürücü kısmından chipset bölümünü seçin. Oradan [2.07.21.306] sürümünü indirin.

"sfc /scannow" rehberini uygulayın.

En başta DDU ile var olan sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

BIOS sürümünüz güncel fakat daha betada olan bir BIOS sürümü kullanıyorsunuz. F51 sürümüne geri gelmekte fayda var.

Yukarıda verdiğim anakart sitesinden sürücü kısmından chipset bölümünü seçin. Oradan [2.07.21.306] sürümünü indirin.

"sfc /scannow" rehberini uygulayın.

Çözüm

"Sfc /scannow" rehberini uygulayın.

Dostum hangi hata kodları vardı mavi ekran olarak IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL vardı başka farklı olarak var mıydı cevapladığın için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir deneyin bakalım. Sonuç ne olacak?

Eski minidump dosyalarını silebilirsin.

Eğer tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyanı paylaşmayı unutmayın.

Geri
Yukarı