2 hafta internetsiz kaldıktan sonra hayatımda olan iyileşmeler

Ilgaz Bey

Hectopat
Daha fazla  
35 az geldi ve 75 veririz net gelir diye TürkNet'e geçtim düşük hızla başladım ve muhatap bulamadım sonra 3-4 gün gitti ve iptal ettirdim sonra port olmadığı için internetsiz kaldım. 1 aya yeni saha dolabı yapılacak ve sadece 7-8 GB mobil internetim vardı. Bilgisayara ve telefona az bakmaya başladım, evin bütün işlerini hallettim, bahçeyi kazım düzenledim ektim yeşillendirdim, mesafeyi koruyabildiğim kadar daha sosyal olmaya başladım, bilgisayar ve telefona az baktığım için baş ağrısı ve sıkıntı derdim bitti, kitap okumaya ve sıkıntıdan Kpss'ye çalışmayı %10000 olarak artırdım. Yani demek istediğim internet büyük bir kütüphane ama zararlı tarafını kullandık hep, internet bağımlılığından kurtulmanızı şiddetle tavsiye ederim. Dizüstü bilgisayar kullandığım için ek olarak boyun ve bel ağrılarım vardı onlarda yarı yarıya indi. Bir oturuşta 3-4 bölüm dizi, sosyal medya derken 5-6 saatten aşağısı kurtarmıyor. Şimdi fark ettim ki internet beni zehirlemiş, Online oyunlar ve sosyal medya eğitim öğretim hayatı ve dünyayı yaşamayı bizden alıp götürmüş. Özellikle yaşı küçük ve genç kardeşlerime söylemek istedim, internet zehirlenmesi yaşıyorsanız belli bir süre kestirin, mobilden idare etmek zorunda kalınca harcama saatini ve miktarını mecburi ayarladığınız için tedavi oluyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asosyalliğin, fazla kiloların, baş ağrılarının, eklem ağrılarının, göz bozukluklarının vb. sayamayacağımız kadar negatif etkenin en büyük sebebi internet. Araç olarak kullanmamız gereken teknolojiyi, amaç olarak görüyoruz. 2 saat bile olsa önemli işlerimize vakit ayırmak istemezken, bir koltuğa oturup 12 saat zombi gibi kalabiliyoruz. Her şeyin fazlası zarar elbette, internet artık zarar kavramına farklı bir boyut getirdi. Resmen aşırı doz etkisi gösteriyor. Ciddi ciddi, interneti sadece iş anlamında kullanmayı düşünüyorum artık. Yıllar sonra bilgisayarın başında yorulduğumu anladım.

Port var deyip beni bağlayan Türk Telekom özür dileyip sonra port yok yakında gelir ve kabin hazır sayılır dedi. Şimdi eylüle attılar ve ilgilenen yok, müdür bile önündeki ağzında konuşuyor. El bombası olsa yemin ederim camdan içeri atar bunları patlatırım içeridede ağa paşa gibi yatarım. Altyapıyı özelleştiren kimse onun ben ebesini seveyim. Sözün bittiği yerdeyiz. Şu starlink projesine destek kampanyası açsalar, yemin ederim büyük miktar yatırabilirim. Bedevicom bir gün sende çökeceksin, intikamımız ağır olacak. Bedevi trol parti kaybettikten sonra sizi bizim elimizden kim alacak acaba merak ediyorum.

Geri
Yukarı