2 haftada 9. sınıf konularına nasıl çalışılır?

Abi yapma

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, kimya öğretmenim 1 Nisan'da sınavlarınız başlayacak, hazır olun dedi. (9. sınıf.)

Son 2 hafta konulara nasıl çalışabilirim, ne önerirsiniz?

Bildiğin konular için tekrar amaçlı test çöz. Bilmediğin konuları youtebdan sevdiğin kanallardan izle ve 1 konu izledikten sonra hemen testini çöz ve pekiştir.(Benim çalışma şeklim böyle.)
Bilmediğin konuları dinlerken not al. Video'da örnek soru yazmış ise kanal. Defterindeki sorunun cevabını kapat ve kendin çöz. Sonra arkadaşın dediği gibi 2 ya da 3 test.

He birde kitap okumuyorsan şimdiden okumaya başla.

En akılda kalıcı yolu gece yatmadan önce çalışmak. Gün içerisinde genel tekrarlar yap. Sonra gece yatmadan önce geç saatlere kadar konuyla alakalı videolar izle, ve her şeyi yaz. Arada tekrar ney neydi diye kendine sor, unuttuklarına bak ve sonra yat. Sabah kalkınca ilk iş aldığın notlara bak. Emin ol çok akılda kalıcı oluyor. Bunu sınava kadar 1 hafta boyunca tekrarlarsan iş bitti. Ben bu yöntemle geçen sene 0'a yakın not aldığım Matematikten 70-80 arası not aldım bu yıl.
Merhaba, kimya öğretmenim 1 Nisan'da sınavlarınız başlayacak, hazır olun dedi. (9. sınıf.)

Son 2 hafta konulara nasıl çalışabilirim, ne önerirsiniz?
Bir de yazılılar olmamış mıydı yahu? Yoksa bu 2. dönem konularını içeren yazılıları mı?

Ciddi misiniz? Birinci sınavları yapıp 19.000 sayısına kadar ulaştırdılar. Bir de şaka gibi 2. sınavları mı yapacaklar. Hiçbir şey demiyorum ölelim daha iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En akılda kalıcı yolu gece yatmadan önce çalışmak. Gün içerisinde genel tekrarlar yap. Sonra gece yatmadan önce geç saatlere kadar konuyla alakalı videolar izle, ve her şeyi yaz. Arada tekrar ney neydi diye kendine sor, unuttuklarına bak ve sonra yat. Sabah kalkınca ilk iş aldığın notlara bak. Emin ol çok akılda kalıcı oluyor. Bunu sınava kadar 1 hafta boyunca tekrarlarsan iş bitti. Ben bu yöntemle geçen sene 0'a yakın not aldığım Matematikten 70-80 arası not aldım bu yıl.

Bir de yazılılar olmamış mıydı yahu? Yoksa bu 2. dönem konularını içeren yazılıları mı?
2. Dönemin 1.yazılısı

Yeni konular

Geri
Yukarı