2 işletim sistemi nasıl kurulur?

Moolong

Kilopat
Arkadaşlar, staj yerimizdeki ofiste bize uygulamaları anlatan birinin bilgisayarında hem Mac, hem Windows, hem de Linux arası geçiş yaptığını gördüm. Bunu nasıl yapıyor ve bunu ben nasıl yapabilirim? Sanal makineye fazla benzemiyor. Çünkü sanal makine kadar yavaş değil. Çok akıcı sanki kurulmuş gibi.

Arkadaşlar, staj yerimizdeki ofiste bize uygulamaları anlatan birinin bilgisayarında hem Mac, hem Windows, hem de Linux arası geçiş yaptığını gördüm. Bunu nasıl yapıyor ve bunu ben nasıl yapabilirim? Sanal makineye fazla benzemiyor. Çünkü sanal makine kadar yavaş değil. Çok akıcı sanki kurulmuş gibi.

Hocam depolama alanını bölüp o böldüğünüz yere diğer yazılımı kuruyorsunuz kısaca (ben pek anlatmayı beceremedim kusura bakmayın.)

Windows kurar gibi kuruyorsun sadece diski bölüyon ve Linux'u oraya kuruyon.

Öncelikle tek harddisk kullanıyorsanız onu bölmelisiniz. Ardından işletim sistemini kurarken böldüğünüz harddiski seçmelisiniz.

Ama arkadaşlar sonu olarak işletim sistemi değişmek için PC'yi kapatmak gerek bu arkadaş direk Alt Tab atar gibi işletim sistemi değişiyor.

Ama arkadaşlar sonu olarak işletim sistemi değişmek için PC'yi kapatmak gerek bu arkadaş direk Alt Tab atar gibi işletim sistemi değişiyor.

O zaman sanal makinedir veya 3 sistem bağlıdır monitöre. Ona sorsanız olmuyor mu? En doğru yanıt o zaman gelir.

O zaman sanal makinedir veya 3 sistem bağlıdır monitöre. Ona sorsanız olmuyor mu? En doğru yanıt o zaman gelir.

Ona sordum fakat uğraş ve bul böylesi daha iyi dedi en azından fazla bilgin olur dedi biraz araştırma taraftarı kendim bulmamı istiyor fakat arıyorum ama sadece Dual boot sistemleri buldum. Monitöre 3 sistem bağlı olamaz çünkü 1 PC var.

Arkadaşlar en hızlı sanal makine hangisi bir de onu deneyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı