2 işletim sisteminden biri nasıl silinir?

Mertcanzx

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarıma Windows 8 kurmak istiyorum. Eski bir PC. Film, dizi gibi amaçlı ve tasarım için kullanıyorum. Bilgisayarımda hem Windows 7 ve hem Windows XP var. Bunu nasıl silebilirim? Direkt Windows 8 kursam ikisi de silinir mi?

cmdd.PNG

Windows 8.1'e alan ayırırsan üçü de silinmez. Tüm diski biçimlendirirsen ikisi de silinir. Ama üç işletim sistemi sıkıntı çıkarabilir. Bence XP'nin alanını biçimlendirip 8.1 kur.

-Başlat'a gelişmiş sistem ayarları yazın. Açılan ekranda başlangıç ve kurtarma adı altındaki ayarlara tıklayın ve orada kullanmak istediğiniz işletim sistemini seçin.
-Tekrar başlat menüsüne gelin oraya "MSConfig" yazın. Oradan önyükleme kısmına gelin sileceğiniz sistemi seçtikten sonra "sil" deyin. Ardından "tüm önyükleme seçeneklerini kalıcı yap" deyin.
-Bunları yaptıktan sonra da disk yönetiminden sistemin kurulu olduğu bölümü biçimlendirin.
Eğer yukarıdakileri yapmadan biçimlendirirseniz açılış ekranında sistem sürekli görünür.
Bunlardan sonra sorununuz çözülecektir.

Son düzenleme:
-Başlat'a gelişmiş sistem ayarları yazın. Açılan ekranda başlangıç ve kurtarma adı altındaki ayarlara tıklayın ve orada kullanmak istediğiniz işletim sistemini seçin.
-Tekrar başlat menüsüne gelin oraya "MSConfig" yazın. Oradan önyükleme kısmına gelin sileceğiniz sistemi seçtikten sonra "sil" deyin. Ardından "tüm önyükleme seçeneklerini kalıcı yap" deyin.
-Bunları yaptıktan sonra da disk yönetiminden sistemin kurulu olduğu bölümü biçimlendirin.
Eğer yukarıdakileri yapmadan biçimlendirirseniz açılış ekranında sistem sürekli görünü. R
Yorumun için teşekkürler. "MSConfig" yazın. Oradan önyükleme kısmına gelin sileceğiniz sistemi
seçtikten sonra "sil" deyin. Ardından "t
22.PNG
üm önyükleme seçeneklerini kalıcı yap" deyin." yerinde sadece Windows 7 gözüküyor.

Yorumun için teşekkürler. "MSConfig" yazın. Oradan önyükleme kısmına gelin sileceğiniz sistemi
Seçtikten sonra "sil" deyin. Ardından "tEki Görüntüle 950939üm önyükleme seçeneklerini kalıcı yap" deyin." yerinde sadece Windows 7 gözüküyor.

O zaman XP'nin kurulu olduğu bölüm silinmemiştir. Bilgisayarınızda önemli bir bilgi yoksa tüm bölümleri silip tekrardan Windows 8 kurarsanız direkt ikisi de silinir.

O zaman XP'nin kurulu olduğu bölüm silinmemiştir. Bilgisayarınızda önemli bir bilgi yoksa tüm bölümleri silip tekrardan Windows 8 kurarsanız direkt ikisi de silinir.
Bilgisayarımda önemli bir dosya yok. 50 mb'lık bir klasör içine bazı şeyleri attım siliyorum diskleri biçimlendiriyorum falan. Birazdan yeni konu açacağım win 8 format atma diye :)

Geri
Yukarı