2 katlı ev için Router tavsiyesi

@Disty @Gestus 2 tane Xiaomi 4A Giga alsam? Bir tanesini üst kata diğerini alt kata koysam?
Arada kablo kullanmanız gerek.

OpenWRT kurulumu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Wi-Fi kurulumu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neden kablo kullanmam gerekecek mi? Üst kattaki Xiaomi cihaza, alt kattaki cihazı bağlayacağım o kadar değil mi?
Evet. Kablo ile birbirine bağlamanız gerek. Kablo kullanmazsanız zaten çekmeyen Wi-Fi sinyalini güçlendirse bir işe yaramaz.

Evet. Kablo ile birbirine bağlamanız gerek. Kablo kullanmazsanız zaten çekmeyen Wi-Fi sinyalini güçlendirse bir işe yaramaz.
Hocam neden kablo ile birbirine bağlayayım ki? Anlamadığım için soruyorum. Üst kata bir tanesini bağladım diyelim. Alt kata bir tanesini fişe taktıktan sonra kablosuz olarak üst kattaki Xiaomi cihaza bağlayıp, alt katta da sinyali bu şekilde güçlendirebilirim.

Hocam neden kablo ile birbirine bağlayayım ki? Anlamadığım için soruyorum. Üst kata bir tanesini bağladım diyelim. Alt kata bir tanesini fişe taktıktan sonra kablosuz olarak üst kattaki Xiaomi cihaza bağlayıp, alt katta da sinyali bu şekilde güçlendirebilirim.
Orada zaten Wi-Fi çekmiyor. Aynı çekmeyen hızı daha fazla ping ile alırsın. Çekiyorsa bile 25ms daha fazla ping alırsın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı