2. kez mezuna kalmak ve askerlik

HAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Yoklama başvurusu yapmayın sakın. İleride erteleme açısından birçok sıkıntı çıkarıyor.

Düz bir şekilde erteleme işlemini yapın, eğer e-devlet sitesinden olmuyorsa (nedenini maalesef bilmiyorum) fiziksel olarak askerlik şubesinden erteleme işlemlerini yaptırın ama yoklama başvurusu YAPTIRMAYIN.

Tam olarak neden yoklama başvurusu yapmak tecil konusunda sıkıntı çıkarıyor bilmiyorum ama aklımda öyle kalmış çünkü yoklama başvurusu demek "şu anda askere hazırım" demek gibi bir şey.

O yüzden eğer tecil istiyorsak tecil işlemlerine devam etmeliyiz. @cnt4wrs @kaane
Yapacaktım, sonradan aynısı aklıma geldi o yüzden yapmadım. Sistemi direkt olarak ya askerlik yapacaksın ya da zorunlu olarak şubeden tecil ettireceksin gibi bir olaya çevirmişler.

Yapacaktım, sonradan aynısı aklıma geldi o yüzden yapmadım. Sistemi direkt olarak ya askerlik yapacaksın ya da zorunlu olarak şubeden tecil ettireceksin gibi bir olaya çevirmişler.
Valla işte ben geçen sene tecil için fiziksel olarak askerlik şubesine gittim, görevli bana telefonumu açtırdı ve 2 dakikada e-devlet'ten askerlik erteleme başvurusu yaptırdı ve oldu. Şimdi değişmiş olabilir ama bence üşenmeyin siz de fiziksel olarak gidip sorun, erteleme yaptırmaya çalışırken yoklama işlemi yaptırıp celp, sevk tarihi vb. gibi tarihler alıp işi yokuşa sürmeyin, valla karışık işler, en iyisi fiziksel işlemler :)

Valla işte ben geçen sene tecil için fiziksel olarak askerlik şubesine gittim, görevli bana telefonumu açtırdı ve 2 dakikada e-devlet'ten askerlik erteleme başvurusu yaptırdı ve oldu. Şimdi değişmiş olabilir ama bence üşenmeyin siz de fiziksel olarak gidip sorun, erteleme yaptırmaya çalışırken yoklama işlemi yaptırıp celp, sevk tarihi vb. gibi tarihler alıp işi yokuşa sürmeyin, valla karışık işler, en iyisi fiziksel işlemler :)
Neden e-devletten kaldırıp bu işi zorlaştırdılar ki? Ne güzel kolayca halloluyormuş

Bende mezuna kalacağım bu 2.mezunum olacak bu 2004lüyüm askerliğimi erteledim diyelim ardından okula yazıldım 2024 yılında birbirine bağlayabilirim değil mi yani 2028e kadar askerliğe gitmem gerekmiycek?

Bende mezuna kalacağım bu 2.mezunum olacak bu 2004lüyüm askerliğimi erteledim diyelim ardından okula yazıldım 2024 yılında birbirine bağlayabilirim değil mi yani 2028e kadar askerliğe gitmem gerekmiycek?
O konuda sıkıntın olmaz okulda göründüğün sürece askere gitmezsin dostum

Hocam ertelediniz mi ne yaptınız? 2004'lüyüm ben de ve tekrar sınava girebilirim tecil de 2023'ten sonra bitiyor.

Riske atmak istemiyorum, kesin erteleyebilirim değil mi?

Hocam bilmiyorum benim durumda aynı 5 ay kaldı gözüküyor e-Devlet'te sanırım subeden uzatıcağız.
Bugün gittim şubeye. Lise diplomanın aslı veya e-devlet'ten barkodlu diploma belgen gerekiyor. Birini alıp gidersen işin daha kolay olur ama şubede de halledebiliyorlar. Orada işlemini yapıyorlar ve E-devlet'te, askerliğim kısmında erteleme yeri geliyor. Ertelemek istiyorumu seçip kabul ediyorsun, kaç yıl erteleneceği falan yazıyor, sonrası da başvurunun kabul olmasını beklemek kalıyor.

Bugün gittim şubeye. Lise diplomanın aslı veya e-Devlet'ten barkodlu diploma belgen gerekiyor. Birini alıp gidersen işin daha kolay olur ama şubede de halledebiliyorlar. Orada işlemini yapıyorlar ve e-Devlet'te, askerliğim kısmında erteleme yeri geliyor. Ertelemek istiyorumu seçip kabul ediyorsun, kaç yıl erteleneceği falan yazıyor, sonrası da başvurunun kabul olmasını beklemek kalıyor.

Anladım hocam yakında bende halledeceğim. Size geldimi onaylandı gibisinden bir mesaj.

Geri
Yukarı