2 Mbps upload ile Twitch yayını yapılabilir mi?

2 Mbps çok düşük bir değer yayın için. 480p 30 FPS için de yetersiz kalacaktır. Ayrıca izleyiciye hitap eden bir kalite olmayacaktır.
Upload hızınızı yükseltmeniz gerekiyor.

Ben 3mbps ile Counter yayını yapmaya çalışırken drop giriyordu. Aynı zamanda ping değerim de yüksekti. Offline oyunlarla belki yayın yapabilirsiniz. Şimdiden başarılar.

OBS bende otomatik yapılandırma ile 1152x648p çözünürlük ile 60 FPS olarak 2500 ile 2600 küsüratlı bitrate sunuyor bana hep.

Upload hızım ise 4 Mbps düşün. Kalitede yok bir şey yok adam gibi. Test yayınlarından sonra hiç yayın dahi açmadım daha.

Bitrate en azından 4000 olacak ki görüntü kalitesi tatmin edecek.

Bu arada 2500 bitrate ile sorunsuz yayın yapanda yok değil yani sistemleri kötü olduğu halde.
Bitrate sonrası iş tamamen ayarlamada bitiyor bence.
Ekran Alıntısı.PNG

480p olarak ekleme yapmamışlar nedense güncel bilgilere.

Son düzenleme:
Ben OBS'de 360p 300 Kbps Bitrate Intel HD Graphics 4600 ile Fortnite yayını yapıyorum. Görüntü kalitesini arttırmak için ise GPU değil, tamamen saf CPU gücünü kullanıyorum. x264 (Slower) Olarak ayarladığımda, sanki daha yüksek bitrate vermişim gibi oluyor fakat aslında 300 Kbps bitrate veriyorum. Çünkü Upload hızım 0.66 Mbps.

Bende işlemciye yükleneceğim Ryzen 1800x işlemci üstesinden rahatlıkla gelecektir. Ancak gerekli diğer ayarları iyi yapmak lazım. Onu araştırıyorum ben.

4 Mbps upload ile 3000 bitrate verebilsem kafam rahat olacak.

2 Mbps çok düşük bir değer yayın için. 480p 30 FPS için de yetersiz kalacaktır. Ayrıca izleyiciye hitap eden bir kalite olmayacaktır.
Upload hızınızı yükseltmeniz gerekiyor.
Ustam konu açtım fakat yardımcı olan olmadı. Siz bana yardımcı olur musunuz? 20 30 civarı upload alıyorum fakat 4000 bitrate üstü veremiyorum. Verdiğim zaman drop giriyor yayına.

Geri
Yukarı