2. mezunluk ve askerlik tecili olur mu?

Enes73783

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 2004 Kasım'lıyım 18 yaşındayım. 2023 YKS'ye girdim ve muhtemelen 80-100k arası bir sıralama gelecek. Hedefim bundan daha yüksek 50k civarı olduğundan mezuna bırakmayı düşünüyorum. Ama askerlik mevzusu da çıktı şimdi. Sanırım askerlik için ayca yaşa girmeye bakmıyorlarmış. Yani sanırım 2004'lü olarak 2024 yılında askere gitmem gerekiyormuş. Askerliği tecil ettirme işlemi gibi bir şansım var mı?2. kez mezuna bırakan biri varsa veya bilgisi olan varsa söyleyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
e-Devlet'in askerliğim hizmetine bir bakın, orada erteletme hizmeti aktif ise yapabilirsiniz. Benim e-Devlet'imde o hizmet bana çalışmadığı için şubeye gittim oradan aktif ettiler hizmeti. 2026'ya kadar erteletebilirsin. Giderken e-Devlet'ten barkodlu diplomanı çıkart başka bir şey götürmene gerek yok.

Lise sonrası iki yıl tecil hakkınız var. Eskiden zaruri bildirmeniz gerekiyordu ama artık sistemde otomatik uzatıyorlar, gitmek isteyen tecili bozsun diye ama siz E-devletten yine bir kontrol ediniz. Olmazsa şubeden lise için 2 yıllık erteleme istersiniz. Ondan sonra üniversiteyi kazanınca 4 yıl daha tecil ettirirsiniz ama memur işgüzarlığına uğramamaya dikkat ediniz.

Geri
Yukarı