2 milyon TL araba tavsiyesi

Acemilikte pahalı araba almanız çok kötü bir fikir. Acemi sürücüyseniz doğal olarak arabayı bol bol sürteceksiniz. Çizikler ucuz arabada daha az can yakar. Onun dışında arabaların ilk senelerinde kaybettiği değerden etkilenmeyeceeksiniz.

Ben olsam Megane'ın 2006 sonrası olan 1.5dci Manuel olanlarına bakardım. Megane 2'de Manuel olması şart, Megane 2'lerin otomatikleri berbat, Megane 3 ve 4'de daha iyi olduklarını duydum. Güvenlik olarak oldukça güvenli araçlar, parçası desen bol ve ucuz, yakıtı tüketimi sınıfında en iyisi. Fiyat olarak Megane 2'lerin düzgünleri 250-300'den başlıyor, Megane 4'ler 700-800'e bulunabiliyor.

2 milyon bütçen varsa gidip Tesla Model Y Performance veya long range model ekstra olarak da 131.000 TL verip full self driving eklettirebilirsin. Bence en mantıklısı bu.

2 milyon bütçen varsa gidip Tesla Model Y Performance veya long range model ekstra olarak da 131.000 TL verip Full self Driving eklettirebilirsin. Bence en mantıklısı bu.

Hala elektrikli araba kullanmanın dönemi gelmedi, zaten kısıtlı km mesafesi, daha fazlalaşmamış güç istasyonları, bence 2-3 sene sonra alınmalı.

Hala elektrikli araba kullanmanın dönemi gelmedi, zaten kısıtlı km mesafesi, daha fazlalaşmamış güç istasyonları, bence 2-3 sene sonra alınmalı.
Bence alınabilir. Menzil zaten 550KM, charge istasyonu olan bir benzinlikte durup arabayı bağlayıp market alışverişi yapıp tuvalete gidene kadar araç %30 şarj oluyor zaten. Hadi diyelim şarj istasyonları kısıtlı, 1 sene falan idare edip şarj istasyonlarının yaygınlaştığı dönemi bekleyebilir ki çok yakın bir dönem artık Tesla resmi olarak Türkiye'de olduğu için.

Bence alınabilir. Menzil zaten 550KM, charge istasyonu olan bir benzinlikte durup arabayı bağlayıp market alışverişi yapıp tuvalete gidene kadar araç %30 şarj oluyor zaten. Hadi diyelim şarj istasyonları kısıtlı, 1 sene falan idare edip şarj istasyonlarının yaygınlaştığı dönemi bekleyebilir ki çok yakın bir dönem artık Tesla resmi olarak Türkiye'de olduğu için.
Uzun yolda sarj yapmak için sürekli durursak 8-9 saatlik yol 12-13 saate çıkar ama.

Uzun yolda sarj yapmak için sürekli durursak 8-9 saatlik yol 12-13 saate çıkar ama.
Hayır 8 saatlik yol en fazla 9 saat olur. Yarım saatte %20 seviyesinden %80 seviyesine çıkabiliyor Tesla'lar. Ayrıca gaza basılmadan gidilen durumlarda kendi kendini şarj edip menzilini 550 KM'den 600'e yakın KM'lere ulaştırabiliyor. Bagaj hacmi, otopilot, kabin genişliği derken o bütçede en mantıklı bence Tesla almak.

Ayrıca araç 534 beygir. :D

Arkadaşlar hükümet değişirse ve değişmezse diye iki tane öneri bekliyorum biliyorsunuz siyasilerin vaadi var.ÖTVsiz falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı