2 Modemi birbirine bağlama

DeadLyra

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. DSL-AC51 ve ASUS RT-AC3100 modemlerine sahibim. DSL-AC51 ana modem olarak kullanıyorum fakat RT-AC3100 modemini de router olarak kullanmak istiyorum bunları birbirine nasıl bağlarım? Kablo bağlantılarını yapıyorum fakat 192.168.1.1 adresine girince ana modemin yani DSL-AC51'in ayarlarına giriyor. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak ana modemi elleme. IP çakişmalarını önlemek için eğer router olarak kullanacağın modemin ip adresi ana modem ile aynı ise değiştir. Sonra router modemi tak ve ana modem ile bağlama. Sadece fişe ve bilgisayarına tak. IP adresine gir. Kablosuz ayarlarını yap, şifreyi ismi vs ayarla. DCHP'yi kapat. Sonra iki modemi klasik ethernet kablosu ile birbirine bagla başka bir şey yapmana gerek yok.

Hiç anladığım şey değil ama iki modeme birden bağlandığım olmuştu.
Yanlış hatırlamıyorsam ikinci modemin ayar sayfasına girmek için 192.168.1.1 yerine 192.168.2.1 veya 192.168.1.2 yazmam gerekmişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı