2 Modemle Aynı İnternet Ağına Bağlanılabilir Mi ?

beyazzenco

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ilk önce benim masaüstü bilgisayarımı modeme uzak bir yere taşıdık . O yüzden bende bir çare arıyorum wireless adaptör alıcaktım ama evde fazladan 1 modem daha vardı bende bunu size sormak istedim . 2 modemle aynı internete bağlanabiliyormuyuz ? .

Merhaba.
Fazla olan modeminizin marka ve modelini belirtmemişsiniz.
Kablosuz ayarları içerisinde Bridge modu var ise kablosuz yayına bağlanarak kabloluya dönüştürebilirsiniz.
Böylelikle Wifi adaptör almanıza gerek kalmaz modemi Wifi adaptör olarak kullanmış olursunuz.

Hocam bir moden airties diğeride zyxzel (böylemi yazılıyor bilmiyorum) olur mu bu ikisi arasında olursa nasıl yapıcagım hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada tam modelini bilmiyorum araştırıp söyliyebilirim lazım ise.

İnternet bağlantısı sağlayan modemi yazmanıza gerek yok boşta olan modemi yazın İnternet üzerinde arayüz resimlerini bulabilirsem yorum yapmaya çalışırım.

Maalesef Wireless Köprüleme ile bu işlemi yapabilirsiniz.
Kablosuz yayına bir Wifi adaptör gibi bağlanıp modemin kablo portlarına İnternet aktarıp kabloyu da bilgisayarınızın LAN portuna takarak İnterneti bilgisayarınıza alabilirsiniz.
Gördüğüm kadarı ile o cihaz üzerinde böyle bir özellik yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı