2. monitör ana ekranla birleşiyor

Aetherr

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba sizlere birer sorum olacaktı. Neredeyse 2 yıldır çift ekran kullanıyorum fakat dün itabiriyle bazı sorumlar yaşamaya başladım.
Önce ikinci ekranım ilk ekranım ile birleşiyor ve sanki çok uzun bir ekranmış gibi oluyorlardı sonrasında ise tamamen ekranım çalışmamaya başladı.

Bu olmadan önce ekran kartımı ve Windows sürümünü aynı anda güncellemiştim beki sebebi budur deyip onların güncellemelerini geri aldım fakat hâlâ aynı hatayı almaktayım. Kablolarımda bir sorun olacağını düşünmüyorum.

İkinci ekranım hâlâ sapa sağlam çalışıyor, ana ekranımın bağlantı kablosunu çıkardığım vakit ikinci ekranım açılıyor ve hiçbir sorun yaşamadan devam edebiliyorum fakat ana ekranımın kablosunu taktığım gibi ikinci ekranım kapanıyor ve ana ekranım tekrardan açılıyor, bu iş iyice can sıkıcı bir hal aldığından sizlerden yardım almak istedim, eğer bilmek istediğiniz bir şey varsa alta yazarsanız cevaplayabilirim.

Windows 11 kullanıyorum bu arada çözümleri ona göre söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba sizlere birer sorum olacaktı. Neredeyse 2 yıldır çift ekran kullanıyorum fakat dün itabiriyle bazı sorumlar yaşamaya başladım.
Önce ikinci ekranım ilk ekranım ile birleşiyor ve sanki çok uzun bir ekranmış gibi oluyorlardı sonrasında ise tamamen ekranım çalışmamaya başladı.

Bu olmadan önce ekran kartımı ve Windows sürümünü aynı anda güncellemiştim beki sebebi budur deyip onların güncellemelerini geri aldım fakat hâlâ aynı hatayı almaktayım. Kablolarımda bir sorun olacağını düşünmüyorum.

İkinci ekranım hâlâ sapa sağlam çalışıyor, ana ekranımın bağlantı kablosunu çıkardığım vakit ikinci ekranım açılıyor ve hiçbir sorun yaşamadan devam edebiliyorum fakat ana ekranımın kablosunu taktığım gibi ikinci ekranım kapanıyor ve ana ekranım tekrardan açılıyor, bu iş iyice can sıkıcı bir hal aldığından sizlerden yardım almak istedim, eğer bilmek istediğiniz bir şey varsa alta yazarsanız cevaplayabilirim.

Windows 11 kullanıyorum bu arada çözümleri ona göre söylerseniz sevinirim.
Ekran Kartınızı Güncelleyin

Evet arkadaşlar sanırsam sorunumu buldum fakat hâlâ nasıl düzelticeğimi bulamadım, sorunum benim iki ekranımı da bir şekilde Eyefinity yapmammış, ama nasıl yaptığımı bilmediğim için nasıl düzelticeğimi de bilmiyorum bu yüzden baya bir sıkıntı çekiyorum, ben internette düzeltmenin yolunu ararken belki çok daha önceden birisi gelir ve cevabını yazar diye paylaşmak istedim.

Win + P ile yapılan ayarlamalar çalışmıyor denendi.

Merhabalar sorunumu çözdüm, buradan yardım almadan önce biraz daha araştırmalıymışım ona karar verdim.
Sorun benim sadece yanlış yere tıkladığım için oluşmuş bir sorunmuş, kablolar ile hiç bir alakası yokmuş sadece bir dosyayı silmem yetti.

Konu nasıl kapatılıyor bilmediğim için veya kapatılıyor mu onu bile bilmiyorum ama artık çözüm vermenize gerek kalmadı sorun çözüldü, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_47.png
    Screenshot_47.png
    19 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_48.png
    Screenshot_48.png
    16,7 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı