2. monitör boyut ve Hz'inin farklı olması sorun olur mu?

Bütçe
8000

heisenbergv1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde ASUS VN247 60 Hz 23.6" bir monitör var. Yanına bir tane daha koymak istiyorum ama 24" mi 27" mi kararsız kaldım. Ayrıca yeni alabileceğim birçok monitörün Hz'i 60tan fazla olacaktır. Bu konuda birkaç sorum var cevaplayabilen birileri çıkarsa sevinirim.
  1. 27" 23.6"nın yanında sırıtır mı?
  2. Hz'ler farklı olacağından oyunlarda Alt+Tab yapmam gerektiğinde ekranlar kapanıp açılır mı (laptopun ekranının Hz'i monitör ile aynı değilken oluyor bende)
  3. Thunderbolt 3 ile yeni monitörü nasıl bağlayabilirim?
  4. 24" ve 27" monitör önerileriniz neler? (144 Hz üstü, mümkünse yüksekliği ayarlanabilir)

Son düzenleyen: Moderatör:
3:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar. Elimde ASUS VN247 60 Hz 23.6" bir monitör var. Yanına bir tane daha koymak istiyorum ama 24" mi 27" mi kararsız kaldım. Ayrıca yeni alabileceğim birçok monitörün Hz'i 60tan fazla olacaktır. Bu konuda birkaç sorum var cevaplayabilen birileri çıkarsa sevinirim.
  1. 27" 23.6"nın yanında sırıtır mı?
  2. Hz'ler farklı olacağından oyunlarda Alt+Tab yapmam gerektiğinde ekranlar kapanıp açılır mı (laptopun ekranının Hz'i monitör ile aynı değilken oluyor bende)
  3. Thunderbolt 3 ile yeni monitörü nasıl bağlayabilirim?
  4. 24" ve 27" monitör önerileriniz neler? (144 Hz üstü, mümkünse yüksekliği ayarlanabilir)

27 benim gözüme daha güzel geliyor 24'ten 27 alabilirsin arada 3 inç(7-8)CM olacağından çok sırıtmaz eğer ki 27 almayı düşünürsen kavisli almanı öneririm. Monitör kapanma olayı oynadığın ekrandaki oyun ile o ekranın yenileme hızıyla alakalıdır eşitlersen sorun çıkmaz bende de iki farklı Hz var herhangi bir sorun yok
Monitör olarak da bu gayet yeterlidir

27 benim gözüme daha güzel geliyor 24'ten 27 alabilirsin arada 3 inç(7-8)CM olacağından çok sırıtmaz eğer ki 27 almayı düşünürsen kavisli almanı öneririm. Monitör kapanma olayı oynadığın ekrandaki oyun ile o ekranın yenileme hızıyla alakalıdır eşitlersen sorun çıkmaz bende de iki farklı Hz var herhangi bir sorun yok
Monitör olarak da bu gayet yeterlidir
Kavisli olanlar oyun için güzel oluyor da home office çalışıyorum çoğunluk kod yazıyorum. Yıllardır da düz ekran monitör kullanıyorum. Bi değişik duracağını düşünüyorum. Ayırca VA panel mi IPS panel mi daha iyidir ona da karar veremedim

Kavisli olanlar oyun için güzel oluyor da Home Office çalışıyorum çoğunluk kod yazıyorum. Yıllardır da düz ekran monitör kullanıyorum. Bir değişik duracağını düşünüyorum. Ayırca VA panel mi IPS panel mi daha iyidir ona da karar veremedim

Büyük ekran kullanacağınız için kavisli daha iyi bir deneyim olabilir panel olarak ben VA kullanıyorum 2.ekranım IPS çünkü belirli bir zaman IPS panel sonra gözlerimi ağrıtıyor tabii sizin hangisi hoşunuza giderse onu seçmeniz daha iyi bir seçim olacaktır

Geri
Yukarı