2 monitör ekran kartına zarar verir mi?

Ne kadar görüntü girişi varsa o kadar monitör kullanılamaz her ekran kartı 3. monitörü desteklemez.
Mesela arkadaşın biri GT 730 kullanıyormuş o kart maksimum 2 monitör destekler. Benim iş bilgisayarında da aynı kart var. 3. çıkışa monitör bağladığımda ana monitörden sonra 2. monitörü seçmemi istiyor. Eğer 3. monitör düşünen varsa üretici firmanın sitesinden ekran kartının kaç tane monitör desteklediğine bakarak hareket edin. Evet geneli 2 monitör destekler. Bu da daha fazla yük oluşturur. Ama çok etkilemez.

Ne kadar görüntü girişi varsa o kadar monitör kullanılamaz her ekran kartı 3. monitörü desteklemez.
Mesela arkadaşın biri GT 730 kullanıyormuş o kart maksimum 2 monitör destekler. Benim iş bilgisayarında da aynı kart var. 3. çıkışa monitör bağladığımda ana monitörden sonra 2. monitörü seçmemi istiyor. Eğer 3. monitör düşünen varsa üretici firmanın sitesinden ekran kartının kaç tane monitör desteklediğine bakarak hareket edin. Evet geneli 2 monitör destekler. Bu da daha fazla yük oluşturur. Ama çok etkilemez.

Evet giriş seviyesi kartlarda sınırlama olabilir haklısınız.

Benim ekran kartı AMD Radeon HD 7600M benim laptopta bir performans düşüşü varmış gibi geliyor bana ama bir yandanda 1 monitör daha çok işime yarıyor bilemedim çıkarsam mı? Kalsamı.

Ben tek ekran kullanırken 30-35 derece boşta çalışıyordu ekran kartım, lakin çift monitör yaptığım zaman boşta 50 derece oluyor. Ben sonradan vazgeçtim pek işime yaramadı ama yükte 58-60 derece çalışıyordu ekran kartım. Boşta 50 derece olması normal mi ?

Geri
Yukarı