2. monitör önerisi

Kamil Aktaş

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anda hazırda AOC 24G2zu 240 Hz IPS bir monitörüm yaninysa 2.bir monitör almayı düşünüyorum. ViewSonic'in VA2406-H modelini almayı düşünüyorum sizce olur mu? Olmazsa da monitör önerebilir misiniz?

Bence 2. ekran da olsa 60Hz önermiyorum kesinlikle. 2K monitörüm var yanına 75Hz IPS Samsung monitör koydum 2.ekran olarak en azından o takılma hissiyatı yok.

Bence 2. ekran da olsa 60Hz önermiyorum kesinlikle. 2K monitörüm var yanına 75Hz IPS Samsung monitör koydum 2.ekran olarak en azından o takılma hissiyatı yok.

Ana ekranin kaç Hz hocam? Ana ekranin 144Hz ise 2.ekran ister 60 olsun ister 75 olsun yine kasacaktir.
Yani saçma geldi bana dediginiz. 60 ile 75 arasinda aman aman bir akicilik yok.

Benim önerim arkadas iş icin falan almayacaksa 24 inc 60 Hz almasi olacaktir.
2.ekrana cok fazla para odemek bence gereksiz kalir.
Hatta takintili degil iseniz temiz bir 2.el bakin derim.

Ana ekranin kaç Hz hocam? Ana ekranin 144Hz ise 2.ekran ister 60 olsun ister 75 olsun yine kasacaktir.

Ana ekranım 2K 165Hz ama bahsettiğim konu o değil hocam tabii ki yan ekran kendi Hz'si neyse onu verecek. Sadece anlatmak istediğim konu 60Hz olmasına hiç gerek yok 75Hz olsun en azından internette dolanırken veya ekstradan program veya harici bir oyun daha açılacaksa eğer en azından 60Hzdeki o takılma hissiyatı olmasın. 60Hz gerçekten berbat.

2 tane aldim zamaninda, sorun cikarmadi memnunum.

O monitorun pivot olanini (ustte linkini attigim) 120hz laptopum ile kullaniyordum, rahatsiz etmedi acikcasi. Ama butce cikiyorsa 144hz vs tabii ki daha iyi olur.

Hatta takintili degil iseniz temiz bir 2.el bakin derim.

Aralarında 300-500 TL gibi değerler oynuyor bence almışken en az 75Hz ve IPS olmalı.

Ana ekranım 2K 165Hz ama bahsettiğim konu o değil hocam tabii ki yan ekran kendi Hz'si neyse onu verecek. Sadece anlatmak istediğim konu 60Hz olmasına hiç gerek yok 75Hz olsun en azından internette dolanırken veya ekstradan program veya harici bir oyun daha açılacaksa eğer en azından 60hzdeki o takılma hissiyatı olmasın. 60Hz gerçekten berbat.

Arasindaki fiyat farki varsa gercekten vermesine gerek yok.
2. ekran YouTube, Discord icin kullaniliyor gidip de film izleyecegini sanmiyorum.

2 tane aldim zamaninda, sorun cikarmadi memnunum.

O monitorun pivot olanini (ustte linkini attigim) 120Hz laptopum ile kullaniyordum, rahatsiz etmedi açıkçası. Ama bütçe cikiyorsa 144Hz vs tabii ki daha iyi olur.

Pahali gibi geldi hocam Hz cok onemli ise Acer'in 100Hz monitoru var idi 2.5k ya onu alsin daha iyi.

21.5 inc hocam ama Hz yuksek yani siz bilirsiniz.

Geri
Yukarı