2 monitörden farklı ses almak

Shelwy

Centipat
Ben 2 monitörden farklı ses almak istiyorum nasıl yapabilirim? Televizyona ve normal mönitöre bağlı televizyona film yansıtıp asıl monitörden kullaklıkla oyunun sesini almak istiyorum. Televizyonda da filmin sesi gitmesi gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer monitörleriniz HDMI veya DisplayPort ise oyun oynarken ayarlardan ses çıkış aygıtını sesi almak istediğiniz cihaz üzerinden iletin. Film izlemek istediğiniz mönitör içinde denetim masasıdan ses aygıtları üzerinden izlemek istediğiniz cihazı seçin. Bu işlevleri kullanmak için VGA olmayan cihaz olması gerek eğer neden diye soracak olursanız bilgisayara ait ses kartının harici olarak ekran kartlarının (HDMI, DisplayPort, DVI) gibi çıkışı var ise bu kanallardan ses aktarımı da yapılıyor olması.

Son düzenleme:
Eğer monitörleriniz HDMI veya DisplayPort ise oyun oynarken ayarlardan ses çıkış aygıtını sesi almak istediğiniz cihaz üzerinden iletin. Film izlemek istediğiniz mönitör içinde denetim masasıdan ses aygıtları üzerinden izlemek istediğiniz cihazı seçin. Bu işlevleri kullanmak için VGA olmayan cihaz olması gerek eğer neden diye soracak olursanız bilgisayara ait ses kartının harici olarak ekran kartlarının (HDMI, DisplayPort, DVI) gibi çıkışı var ise bu kanallardan ses aktarımı da yapılıyor olması.
Şöyleki Monitörümde vga girişi var sadece ekran kartım nvidia gtx 1050ti vga girişi olmadıgı için hdmi dönüştürücü aldım ve dün hdmi çoklayıcısı sipariş ettim yani 2 monitörede hdmi baglıcam ama ana monitör dedigim gibi dönüştürücü kullanıyorum işe yararmı

Eğer böyle bir cihaz alırsan Link HDMI ses çıktısını normal 3.5'lük ses çıkışı artı VGA'ya çevirir ve istediğin yerde kullanırsın. Ekran kartınızın tam modeli nedir?

Eğer böyle bir cihaz alırsan Link HDMI ses çıktısını normal 3.5'lük ses çıkışı artı VGA'ya çevirir ve istediğin yerde kullanırsın. Ekran kartınızın tam modeli nedir?
Asus Phoenix Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4GB 128Bit PH-GTX1050TI-4G Ekran Kartı Fiyatları ekran kartımın modeli bu yanlız ben şuan bu dönüştürücüyü kullanıyorum monitörde hdmi olmadıgı için ama monitörde ses kablosunu takmak için yer yok başka nasıl yapabilirim aldıgım çoklayıcıda bu : 2 PORT HDMI ÇOKLAYICI SPLİTTER 4664a SWiTCH EKRAN ÇOĞALTICI HUB ÇOKLU GÖRÜNTÜ EKRAN TV LCD İKİ EKRAN Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Bu çoklayıcı senin işini görmez bu aynı görüntüyü 2 monitörde kullanmak için kullanım olanağı verir. Sana 2 adet dönüştürücü lazım. DisplayPort to VGA ve HDMI to VGA dönüştürücü alman gerek. Şimdi şöyle bir öneri sunayım sana anakart çıkışına kulaklığı taktın oyun oynuyorsun ses geliyor ve ekranda senin oyunun var. Diğer monitöre DisplayPort to VGA dönüştürücü taktın ve orada film izleniyor ve ses için dönüştürücünün ses çıkışını kullandın burada hem fikiriz monitörde hoparlör var mı?

Bu adaptör olmaz bu çoklayıcı aynı görüntüyü çoklama işine yarar. Ve kullanmakta olduğunuz monitor markalarını yazarmısınız.

mönitörüm 1360x768 queen marka digeri vestel 1920x1080 cözünürlükte dvi vga dönüştürücü alıp istedigimi yapabilirmiyim ucuza bildigin varsa atarmısın dvi vga dönüştürücü

Geri
Yukarı