2. monitöre görüntü gelmiyor

enchant

Kilopat
Daha fazla  
İkinci monitörüme görüntü gelmiyor aslında geliyor ama bazen PC'yi açtıktan 1 saat sonra bazense 5 saat sonra geliyor. Çift monitöre ilk geçtiğim zamanlar bir sıkıntı yoktu iki monitör de aynı anda açılıyordu ama sonradan ikinci monitörün açılması gecikmeye başladı ve sürekli ışığı yanıp sönüyor.

Monitör VGA ama HDMI dönüştürücüsü kullanıyorum. Şu an ekran kartına bağlı ancak anakarttaki HDMI portuna takınca da bir şey değişmiyor. Dönüştürücüyü çıkarıp VGA portuna bağlıyorum yine olmuyor.

İlk monitörde sorun yok ve DisplayPort ile bağlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci monitörüme görüntü gelmiyor aslında geliyor ama bazen PC'yi açtıktan 1 saat sonra bazense 5 saat sonra geliyor. Çift monitöre ilk geçtiğim zamanlar bir sıkıntı yoktu iki monitör de aynı anda açılıyordu ama sonradan ikinci monitörün açılması gecikmeye başladı ve sürekli ışığı yanıp sönüyor.

Monitör VGA ama HDMI dönüştürücüsü kullanıyorum. Şu an ekran kartına bağlı ancak anakarttaki HDMI portuna takınca da bir şey değişmiyor. Dönüştürücüyü çıkarıp VGA portuna bağlıyorum yine olmuyor.

İlk monitörde sorun yok ve DisplayPort ile bağlı.
HDMI dönüştürücünüz çakma olabilir. Bende 30 40 tl lik aldım 1-2 haftaya bozuldu. Sonra orjinal aldım 250tl ye sonra sorunsuz kullanmaya başladım.

Bu arada güncel olarak birkaç şey daha denedim paylaşmak istiyorum.

Öncelikle yeni bir güç kablosu bulup denedim ama bir değişiklik olmadı.
Son olarak da sorunun PC kaynaklı olup olmadığını öğrenmek için monitörü laptop'a bağladım ama yine çalışmadı. Direkt VGA olarak bağladığımda çalışmadığı için dönüştürücüyü de eliyorum.

Sorun ya monitörde ya da VGA kabloda gibi duruyor.

VGA kablo bulmaya çalışacağım.

Bu arada güncel olarak birkaç şey daha denedim paylaşmak istiyorum.

Öncelikle yeni bir güç kablosu bulup denedim ama bir değişiklik olmadı.
Son olarak da sorunun PC kaynaklı olup olmadığını öğrenmek için monitörü laptopa bağladım ama yine çalışmadı. Direkt VGA olarak bağladığımda çalışmadığı için dönüştürücüyü de eliyorum.

Sorun ya monitörde ya da VGA kabloda gibi duruyor.

VGA kablo bulmaya çalışacağım.

Çok ilerilerden geldim ama sorun neymiş? İkinci ekranımda tıpatıp aynı problemi yaşıyorum şu an.

Geri
Yukarı