2. nesil işlemci tercihi

Bütçe
1000 TL

emye24

Hectopat
RAM
12GB 1333MHz
Anakart
İntel DQ67OW
Herkese selam dostlar. Güncel olarak kullandığım i5-2500 işlemcimi mevcut anakartımı değiştirmeden yükseltmek istiyorum. Araştırmalarım sonucu anakartımın desteklediği işlemciler i5-2550K, i7-2600 vs. doğal olarak böyle büyük bir değişim beklemiyorum. Ancak FPS droplarımın azalması, Valorant ve CS'de FPS'imin az da olsa yükselmesini istiyorum. Sizce hangisini almalıyım?

Herkese selam dostlar. Güncel olarak kullandığım i5-2500 işlemcimi mevcut anakartımı değiştirmeden yükseltmek istiyorum. Araştırmalarım sonucu anakartımın desteklediği işlemciler i5-2550K, i7-2600 vs. doğal olarak böyle büyük bir değişim beklemiyorum. Ancak FPS droplarımın azalması, Valorant ve CS'de FPS'imin az da olsa yükselmesini istiyorum. Sizce hangisini almalıyım?

Önerim i7-2600

Özellikle Counter-Strike ağırlıklı oynuyorsanız eğer mümkünse biraz daha birikim yapmanızı paranızı boş yere harcamamanızı önerebilirim zira CS2 piyasaya çıkınca FPS probleminiz tekrar başlayacak. CS2 erişimim mevcut ve performans yarı yarıya düşük. Daha sonrasında bir optimizasyon yapacaklar mı bilgim yok elbette.

Geri
Yukarı