2 Pinli açık uçlu fan nasıl takılır?

murax_545

Hectopat
Arkadaşlar, elimde eskiden kalma açık uçlu 2 pinli bir fan var. Yeni sistemime ek fan olarak takmak istiyorum. Fanı atmamak, değerlendirmek istiyorum. Bunun için ne yapabilirim?

475076277_tn50_2.jpg

Molex kabloların uçlarını zarar vermeden çıkarıp içerisindeki metal uçlara bağlayarak çalıştırabilirsiniz. Kırmızı ve siyah uçlara bağlanacak önce test ederek sonra montajını yapın.

@Jang Geum'un Danji Yemeği @r.yasar10
Pozitif Ucu nasıl bulabilirim?
Bulduktan sonra kaployu içine soktuğumda orada sabit kalmasını nasıl sağlayabilirim?

Genelde kırmızı pozitif siyah nötr'dür. Fan kablo uçlarını biraz daha açarak etrafında düğümlerseniz kolayca sabit kalır. Fazla zorlamadan montajını da yaparsanız sorunsuz bir şekilde çalıştırırsınız.

Genelde kırmızı pozitif siyah nötr'dür. Fan kablo uçlarını biraz daha açarak etrafında düğümlerseniz kolayca sabit kalır. Fazla zorlamadan montajını da yaparsanız sorunsuz bir şekilde çalıştırırsınız.
Teşekkürler, anladım sanırım dediğinizi. Akşam deneyip buradan bilgi vericem.

Hocam PSU'daki Molex'in beyaz plastik kısmından arkasında giren 4 kabloyu çıkarıp bağla diyorsun anladığım kadarıyla.
Kabloları çekince Molex ucundan çıkarlar mı? Yoksa basit bir yöntemi var mı?

İçlerinde plastik bölümde sabitlenmesini sağlayan kanca şeklinde yana açılan uçlar var. O uçları zorlamadan iç kısma doğru ittirerek çektiğinizde rahatça çıkarlar. Sonrasında yerine oturttuğunuzda cımbız vs. ile o kancaları tekrar açtırın sabitlenir.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı