2 RAM Slotu İleride Sorun Olur mu?

Cookie36

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir adet PC toplayacağım. İntel i3 8100 işlemci seçtim, anakart olarak MSI B360M PRO-VH seçtim. Anakart üzerinde 2 adet RAM slotu var. Ben 8x1 takıcağım, sonradan 16 yapacağım. 2 adet RAM slotu sonradan az kalır mı?

16GB RAM şu anlık çok iyi. İleride şimdinin 8GB'ı durumuna düşer diyeyim anla sen. Ama 4 slotlu MB'ları tercih etmek varken 2 slotlu almak çok mantıksız.

32 GB bellek destekliyormuş, sorun olmaz fakat fiyatı 400-500 arası o anakartın ve aynı fiyat aralığında farklı modeller de bulunabilir. 32 GB RAM gerekse bile 16x2 takılabilir fakat 4 slot daha iyi, bir anda 16x2 RAM satın almak var, 8 8 alıp 8x4 kullanmak var. Kısaca sorun değil fakat dezavantajlı.

Bu devirde ideal 16gbdır.Bütçeniz yok ise 1*8Gb alınız.İleride 16gb a yükseltirsiniz.32Gb Ram'a uzunca bir süre ihtiyacınız olacağını sanmıyorum.

32 GB'lar mainstream olana kadar o anakarta takabileceğiniz en güçlü işlemciler zaten tedavülden kalkmış olur. :) 16 uzuun bir süre götürür sizi. Yani 2 slotlu alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı