2.RAM Slotunda PC açılmıyor

TechnoTechSam

Hectopat
Tek RAM kullanıyordum ve bugün aynı model marka her şeyi aynı CL değeri RAM aldım. 2 sini taktığımda bu ışık yanıyor. Yeni aldığım RAM'i ilk slota takıyorum sıkıntı yok. Yalnız 2sini aynı anda veya birini 2.slota taktığımda PC açılmıyor. Yardım ederseniz sevinirim.
Video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar tek RAM kullanıyordum ve bugün aynı model marka herşeyi aynı CL değeri RAM aldım. 2sini taktığımda bu ışık yanıyor. Yeni aldığım RAM'i ilk slota takıyorum sıkıntı yok. Yalnız 2 sini aynı anda veya birini 2.slota taktığımda pc açılmıyor. Yardım ederseniz sevinirim.
Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anakart: MSI B360M GAMING PLUS
RAM: CMK8GX4M1A2400C16R

BIOS Update nasıl yapılır bilmiyorum ilk aldığımdan beri hiç güncellemedim. Support For B360M GAMING PLUS | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global direk son sürümümü güncelleyeceğim yoksa tek tek mi?

En son sürümü indirin. Bilgisayarınızda kalsın ondan sonra Technopat YouTube kanalında BIOS Update rehberini izleyin. Benden daha açıklayıcı ve yardımcı olur bu video kesinlikle. Güncellemeden sonra çalışmazsa tekrar bakalım.

En son sürümü indirin. Bilgisayarınızda kalsın ondan sonra Technopat YouTube kanalında BIOS Update rehberini izleyin. Benden daha açıklayıcı ve yardımcı olur bu video kesinlikle. Güncellemeden sonra çalışmazsa tekrar bakalım.
Yardımınız için teşekkür ederim. Sorun çözüldü. Son olarak XMP olarak kullansam herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ?

Dosya Ekleri

• ss1.png
    ss1.png
    119,4 KB · Görüntüleme: 84
Rica ederim her zaman. XMP hakkında bir bilgim yok maalesef :(

Tekrardan yazıyorum ama size bu yazıyı yazdıktan 10saniye sonra böyle bir hata aldım. 5 dakika boyunca bekledim PC kapandı geri açılmaya çalıştı açılmadı açma tuşuna basılı tutarak kapattım tekrar açtım. Bu bir sorun teşkil eder mi?

Dosya Ekleri

• 20200219_185014.jpg
    20200219_185014.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 74
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı