2. RAM takınca siyah ekranda takılıyor

ExcellentLife

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar anakartı H110M-D 2133MHz RAM destekliyor fakat ben bilgisayarımı aldığımdan beri 2400MHz Crucial RAM'imi 2400MHz'de kullanıyordum. Yeni 8 GB 3000MHz Crucial RAM aldım ve bilgisayara taktığımda siyah ekranda takıldı. 2400MHz çikarıp 3000MHz(yeni aldığım) tek taktım BIOS'da 2400MHz gözüktü. Slotların ikisi de çalışıyor. İki RAM'i takıp BIOS pilini çıkarip tekrar taktım bu sefer görüntu geldi 2400MHz iki RAM'de gözüktu fakat BIOS'dan çıkınca yine siyah ekranda takıldı. Yani iki RAM takılıyken PC siyah ekranda takılıyor. Umarım anlatabilmişimdir. Bunu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın dökümanlarına bakın uyumlu RAM'leri görebilirsiniz bir ihtimal bu RAM'ler birbiriyle uyumlu çalışmayabilir düşükte olsa bir ihtimaldir. BIOS'u varsayılan ayarları çekin ve bekleyin belki frekansları ayarlıyordur o sırada anakart. Denemekte fayda var.

Ramleri farklı soketlere tak büyük ihtimal düzelecektir.
Denedim ikisininde yerlerini değiştirdim yine aynı.
Mhz değerini sabitlemelisin böyle bir sorunla karşılaşman gayet normal bios ayarlarını anakart inin max Ram mhz değerine sabiyle kaydet
2 RAM takılıyken biosa giremiyorum siyah ekranda kalıyor. Tek tek taktığımda 2400MHz gözüküyor ikiside.
Anakartın dökümanlarına bakın uyumlu RAM'leri görebilirsiniz bir ihtimal bu RAM'ler birbiriyle uyumlu çalışmayabilir düşükte olsa bir ihtimaldir. BIOS'u varsayılan ayarları çekin ve bekleyin belki frekansları ayarlıyordur o sırada anakart. Denemekte fayda var.
İki ram de aynı marka. İkisi takılıyken klavyenin ışıkları bile gelmiyor sadece fanlar dönüyor.

Merhabalar anakartı H110M-D 2133MHz RAM destekliyor fakat ben bilgisayarımı aldığımdan beri 2400MHz Crucial RAM'imi 2400MHz'de kullanıyordum. Yeni 8 GB 3000MHz Crucial RAM aldım ve bilgisayara taktığımda siyah ekranda takıldı. 2400MHz çikarıp 3000MHz(yeni aldığım) tek taktım BIOS'da 2400MHz gözüktü. Slotların ikisi de çalışıyor. İki RAM'i takıp BIOS pilini çıkarip tekrar taktım bu sefer görüntu geldi 2400MHz iki RAM'de gözüktu fakat BIOS'dan çıkınca yine siyah ekranda takıldı. Yani iki RAM takılıyken PC siyah ekranda takılıyor. Umarım anlatabilmişimdir. Bunu nasıl çözerim?
MHz derğerleri birbirin tutmadığı için sistem kendini başlatamıyor birinci ramı takıp en yüksek MHz değerine alıp deneyebilirsin.

Gigabyte A320M-S2H Corsair Vengeance LPX RAM uyumlumu ben aldım XPG ramım var bide ram geldi denedim ettim olmadı Corsairi bilgisiyarcıya gittim bilgisiyarcı dedi ben kendi pcemde deniyim olmazsa bozuktur dedi iade edersin dedi bende geri gönderdim incehesaba ama ram bozuk derhal iademi kabul edin yazdım bakalım nolucak
Dediğini tam anlayamadım tek takıp denedin mi? Benim tek taktığımda ikisi de çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı