Çözüldü 2. RAM'i takınca bilgisayar takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Glock

Kilopat
Daha fazla  
Elimde 4 RAM var tek tek takınca problem yok. Yanına bir tane daha takınca sistem açılıyor ama kullanım sırasında donuyor ses takılıyor bir de.

FX-8350
1050 Ti.
DDR3.
Gigabyte 990FXA-UD3 rev4.0

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hiçbir sorun yok.

Çok araştırdım sadece bir yabancı forumda aynı şeyi yaşayan birine denk geldim.

Birisi anakartın yeterli voltajı vermediğinden ram voltajını arttırarak düzelttiğini söyledi. Bu işlemi nereden yapabilirim?

Ramin üstünde 1.65v biosda 1.5v görüyorum DRAM Voltage diye bir menü var oradan voltajı ve Dram termination ayarları var ne yapmam gerekli ?

Çünkü zamanında OC yapmıştım, OC yapmaya çalıştığım sistemin verdiği tavırla bu sistem aynı davranıyor, bazen mavi ekran veriyor bazen biosda donuyor bazen açılıyor bazen oyunda kapanıyor.

İşlemciyi sök tak yapınca düzeldi.
Kit RAM, yani uyumlu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman şuradan Memtest86 ile bir test yapalım, kit halinde iken durum nedir izleyelim. Sonuçları tekrar buraya yazarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman şuradan Memtest86 ile bir test yapalım, kit halinde iken durum nedir izleyelim. Sonuçları tekrar buraya yazarsınız.

BIOS üzerinden yapabileceğim bir ayar var mı? RAM'lerde problem yok gibi, RAM'leri tek tek test ettim slotları da tek tek test ettim problem olmadı. Ancak 2. RAM'i takınca sistem kilitleniyor, bazen yarım saat sonra bazen 1 saat sonra.

BIOS üzerinden yapabileceğim bir ayar var mı? RAM'lerde problem yok gibi, RAM'leri tek tek test ettim slotları da tek tek test ettim problem olmadı. Ancak 2. RAM'i takınca sistem kilitleniyor, bazen yarım saat sonra bazen 1 saat sonra.
Bunu test etmeden bilemeyiz, hatasız kitlenme var ise problem vardır.

Hiçbir sorun yok.

Çok araştırdım sadece bir yabancı forumda aynı şeyi yaşayan birine denk geldim.

Birisi anakartın yeterli voltajı vermediğinden ram voltajını arttırarak düzelttiğini söyledi. Bu işlemi nereden yapabilirim?

Ramin üstünde 1.65v biosda 1.5v görüyorum DRAM Voltage diye bir menü var oradan voltajı ve Dram termination ayarları var ne yapmam gerekli ?

Çünkü zamanında OC yapmıştım, OC yapmaya çalıştığım sistemin verdiği tavırla bu sistem aynı davranıyor, bazen mavi ekran veriyor bazen biosda donuyor bazen açılıyor bazen oyunda kapanıyor.

İşlemciyi sök tak yapınca düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı