2. RAM'i takınca sistem açılmıyor

Bahtsızcan178

Femtopat
Daha fazla  
2 RAM slotu var 2 RAM takılı gayet iyi çalışıyordu. Birden kapandı sonra açma tuşuna basınca sadece fanlar çalışıyordu sonra bu RAM'i çıkardım Windows yükleme ekranı gelip gidiyor siyah ekranda kalıyor işlemci çalışıyor ama 2.RAM'i takınca yani bu görselde ki RAM'i sadece fanlar çalışıyor işlemci çalışmıyor. Sorun RAM'den kaynaklı mı yoksa başka bir sorun mu var? Yardımcı olur musunuz? 🙏

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-07-25-21-36-52-53_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    Screenshot_2022-07-25-21-36-52-53_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
2 RAM slotu var 2 RAM takılı gayet iyi çalışıyordu. Birden kapandı sonra açma tuşuna basınca sadece fanlar çalışıyordu sonra bu RAM'i çıkardım Windows yükleme ekranı gelip gidiyor siyah ekranda kalıyor işlemci çalışıyor ama 2.RAM'i takınca yani bu görselde ki RAM'i sadece fanlar çalışıyor işlemci çalışmıyor. Sorun RAM'den kaynaklı mı yoksa başka bir sorun mu var? Yardımcı olur musunuz? 🙏

RAM'in dişlerini silgiye sil. Yine olmazsa anakartı çıkart RAM slotunun altindaki lehimleri eski diş fırçasıyla temizle.

Sarı bolgesini yumusak silgiyle silip slotların yerini degistirerek dener misin

Sarı bolgesini yumusak silgiyle silip slotların yerini degistirerek dener misin?
Hocam dediklerinizi yaptım slotların yerini değiştirdim sorun yine aynı anladığım kadarıyla slotlar da bir sorun yok bu ram arızalı olabilir mi

Geri
Yukarı