Yeni RAM'i takınca sistem açılmıyor

SİHA Sever

Hectopat
Merhaba,
Ben fotoğrafta göründüğü üzere 2 adet RAM'e sahibim. Üstteki RAM elimde bulunan RAM'di. Üzerindeki KVR... Şeklinde devam eden kodla aynı marka sipariş ettim. Elime aşağıdaki RAM'den geldi. İkinci RAM'i tek başına veya beraber taksam da sistem açılmıyor. Ancak sahip olduğum RAM'i takınca açılıyor, BIOS ekranına vs. girebiliyorum. Ne yapmalıyım? 14 gün hakkım dolmadı iade edebilirim öneriniz üzerine. Anakart modelim ASUS P8H61-MX. BIOS versiyonu 0701.

WhatsApp Image 2020-05-22 at 16.20.37 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-05-22 at 16.20.37.jpeg
WhatsApp Image 2020-05-22 at 16.20.36.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yukarıda zaten belirttim. RAM'lerin model numaraları ve frekansları aynı.Cl değerleri ile ilgili araştırınca CL9'dan başka değer göremedim.
Sorunumu çözemedim yardımcı olabilecek birileri yok mu? :(

Son düzenleme:
Upupup
Ayni sorunu bende yasiyorum. Asus tuf b450plus anakartim var. Eski olan 2666mhz lik ramlerim sikintisiz calisiyo ama yeni aldigim corsair marka 3600mhz lik ramleri taktigimda goruntu gelmiyor ekrana. Bios u sifirlamayi denedim, sifirladiimda ilk calismada aciliyo pc ve F1 e basip setup menusune gonderiyo beni. Burada hic bi degisiklik yapmadan kaydetmeyide denedim, xmp acip frekans yukseltip acmayida denedim fakat hic bir sekilde save and exit dedigimde windows acilmiyor. Kasa calisiyo guc var ama ekran yok klavye mouse yok. Gunlerdir forumda geziyorum. Su ayni sorunu en az 20 kisi yasamis kimsenin sorunu cozulmemis ama. Yok mu bu forumda su sorunu cozebilicek tek bir kisi ya?!?!?!?
recep abi ali abi allah peygamber askina bakin suraya ya

Son düzenleme:

Geri
Yukarı