2 şarj başlığını birleştirerek watt değerini arttırma

Vecdimehmet27

Centipat
Daha fazla  
Ben hesapladım, 1 amper 5 watt ediyor. Benim telefonum 33W. Ben şimdi 2 tane 2 amperlik başlığı birbirine bağlasam 4 amper yani 20W mı eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir amper x watt etmez. Watt demek volt x amper demek.

Ben hesapladım, 1 amper 5 watt ediyor. Benim telefonum 33W. Ben şimdi 2 tane 2 amperlik başlığı birbirine bağlasam 4 amper yani 20W mı eder?
Ama dediğin olur. İki farklı adaptörden çıkan değeri tek bir kabloya bağlayıp telefona verirsen daha fazla watt ile şarj edersin. Telefonun bunu limitlemediği sürece.

Bataryanı C4 yapmadan önce dur demek istiyorum.

Siz hesaplamayın, etmez :)
Bu üzdü, düşününce mantıklı geliyor ama

Bir amper x watt etmez. Watt demek volt x amper demek.

Ama dediğin olur. İki farklı adaptörden çıkan değeri tek bir kabloya bağlayıp telefona verirsen daha fazla watt ile şarj edersin. Telefonun bunu limitlemediği sürece.

Bataryanı C4 yapmadan önce dur demek istiyorum.
Hocam telefonun sınırına yaklaşmıyorum bile, telefonum 33 watt ben ise 20 watt ayarlıyorum

Bu üzdü, düşününce mantıklı geliyor ama

Hocam telefonun sınırına yaklaşmıyorum bile, telefonum 33 watt ben ise 20 watt ayarlıyorum
Bak dostum. Sen en iyisi telefonunu o limitte kullan. Ben illaki zorlayacağım ben sapığım falan diyorsan o 20 watt şarj aletinin USB kısmını al ve yanına da 15Watt bir şarj aleti alıp usb kablolarının sadece güç kablolarını birleştirdikten sonra kestiğin usb type c/lightning kabloyu alıp telefonuna tak.

Hiç bir sorumluluk kabul etmemekle beraber tüm hareketlerinden sen sorumlusun. Technopat veya ben hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmiyoruz.

(Başıma gelebilecek en ufak şeyden bile google play store sorumludur!!!)

Bak dostum. Sen en iyisi telefonunu o limitte kullan. Ben illaki zorlayacağım ben sapığım falan diyorsan o 20 watt şarj aletinin USB kısmını al ve yanına da 15Watt bir şarj aleti alıp usb kablolarının sadece güç kablolarını birleştirdikten sonra kestiğin usb type c/lightning kabloyu alıp telefonuna tak.

Hiç bir sorumluluk kabul etmemekle beraber tüm hareketlerinden sen sorumlusun. Technopat veya ben hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmiyoruz.

(Başıma gelebilecek en ufak şeyden bile google play store sorumludur!!!)
Tamam telefona birşey olursa adliyeye gidiyorum eyw :D
Cidden öyle yapsam olur mu? 2 başlık 20w olarak diyorum

Note 9s kullanıyorum. 5 volt 3 amperlik bir adaptör taktığımda max. Çektiği akım 1.55 amper. Adaptör birleştirmeniz bir işe yaramaz arkadaşın belirttiği gibi 33 wattlık bir adaptör almanız lazım.

Geri
Yukarı