Çözüldü 2. SSD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

abseto

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarıma 500GB ve 120GB iki SSD takılı. Sistem 500GB'lık C diskine kayıtlı, 120GB SSD(D) ise boş duruyordu. 2 hafta önce D sürücüsünün içine dosya atmaya çalıştığımda hata verdi ve bir anda D sürücüsü gözükmemeye başladı. İnternetten araştırdım ama çözüm bulamadım. Ara sıra D gözüküyor ancak bir şey atacağım zaman hata verip tekrar kayboluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
ssd

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, bilgisayarıma 500GB ve 120GB iki SSD takılı. Sistem 500GB'lık C diskine kayıtlı, 120GB SSD(D) ise boş duruyordu. 2 hafta önce D sürücüsünün içine dosya atmaya çalıştığımda hata verdi ve bir anda D sürücüsü gözükmemeye başladı. İnternetten araştırdım ama çözüm bulamadım. Ara sıra D gözüküyor ancak bir şey atacağım zaman hata verip tekrar kayboluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
ssd

SSD'nin SATA ve güç kablosunu söküp tekrar takıp deneyin.
ssd

Çözüm
Hocam disk yönetimine girip ekran resmi atabilir misiniz?

Hocam disk yönetimine girip ekran resmi atabilir misiniz?
1691485534710.png

Disk SATA ile bağlıysa farklı bir kablo ile deneyin. Sata kabloları bozulabiliyor.
SSD ye takılı olan kabloları kontrol ettim de, kasa minnak olunca diğer uçlarına ulaşamadım 😅 fanı felan komple sökmem gerekecek sanırım

Yardım için teşekkürler. Başka bir güç kablosunu taktım ve sorun çözüldü. Yalnız 2 vida söküp takmak için 30-40dk vaktim gitti. Yeni bilgisayar aldığımda kasayı 2-3 kat büyük bir şey almam lazım. Harbi küçük kasa çekilecek dert değil 😅

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı