2. sürücüyü 1. sürücü nasıl yapılır?

Barney28

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar SSD aldım 120 GB'lık 1. sürücü olarak ayarlanmış ne zaman oyun yüklesem otomatik SSD'ye kuruluyor bunu istemiyorum çünkü yer az Windows kurulu SSD de. Bir de HDD var amacım HDD'yi 1. sürücü yapmak yani ne zaman bir şey yüklesem oraya gitsin istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Onu oyunları indirdiğiniz platform üzerinde yapmalısınız.
Eğer indirilenlerin yerini vs. değiştirmek isterseniz ayarlar üzerinden "Varsayılan Kaydetme Konumları"nı değiştirin.
1652543095297.png

Microsoft Store için Ayarlar/Depolama/Uygulamanın yükleneceği diski seçip deneyin.

Kurarken sana soruyor zaten nereye kuralım diye, Launcher ayarlarını kurcala göreceksin.

Biliyorum zaten öyle yapıyorum şu anlık ama yoruyor.
Onu oyunları indirdiğiniz platform üzerinde yapmalısınız.
Eğer indirilenlerin yerini vs. değiştirmek isterseniz ayarlar üzerinden "varsayılan kaydetme konumları"nı değiştirin.
Eki Görüntüle 1387802

Ben sadece yeni bir şey kurulurken HDD'ye kurulmasını istiyorum o zaman "yeni uygulamaları" mı değiştirmem gerek tek?

Onu tam bilemiyorum. Yeni uygulamalar ve belgeleri yapmanız yeterli olacaktır.
Ama uyarayım, eğer Launcher üzerinden bir oyun kuruyorsanız bu hiçbir şeye etki etmez.

Bir şey daha soracağım depolama ayarlarını kontrol ederken böyle bir şeyle karşılaştım bunu silsem bir şey olur mu? Önceki Windows yüklemesi olan en baştaki.

1652543690508.png

Konuyla alakasız ama cevaplayayım.
O sistem geri yüklemesidir.
Eğer olur da bir sorun vs. yaşarsanız bilgisayarınızı eski haline getirmek için ona ihtiyaç duyarsınız.

Önemli dosyalarınız vs. bilgisayarda varsa silmeyin.
Yoksa ve yere ihtiyacınız varsa silin.

Konuyla alakasız ama cevaplayayım.
O sistem geri yüklemesidir.
Eğer olur da bir sorun vs. yaşarsanız bilgisayarınızı eski haline getirmek için ona ihtiyaç duyarsınız.

Önemli dosyalarınız vs. bilgisayarda varsa silmeyin.
Yoksa ve yere ihtiyacınız varsa silin.

Tamam teşekkür ederim açıkladığın için siliyorum o zaman benim için önemsiz.

Geri
Yukarı