2 Tane 1TB M.2 SSD vs 1 tane 2TB M.2 SSD

Mami Emir

Femtopat
Daha fazla  
PC toplayacağım. Uzun zamandır düşünüyorum ama bazı parçalara hala karar vermiş değilim. Mesela 2 adet 1TB'lik M.2 almak mı daha mantıklı, yoksa 1 adet 2TB'lik M.2'mi alayım? Hangisi daha mantıklı sizce.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC toplayacağım. Uzun zamandır düşünüyorum ama bazı parçalara hala karar vermiş değilim. Mesela 2 adet 1TB'lik M.2 almak mı daha mantıklı, yoksa 1 adet 2TB'lik M.2'mi alayım? Hangisi daha mantıklı sizce.

İkisi de aynı markanın ise aynı hıza denk gelir ama benim sana önerim 1 tane 2TB M.2 al. Dosyalar C: Veya D: Diye bölünmez en azından.

Oyun odaklı ise 2 TB SATA SSD alıp geçin. Ama Render işleri ile uğraşıyorsanız 1 TB M.2, 1 TB SATA SSD alabilirsiniz.

Anakartınızdaki M.2 portları farklı hızlara sahipse tek SSD alıp en hızlı porta takın, hepsi aynıysa 2 tane M.2 SSD alabilirsiniz. Bunun için anakartınızı da belirtmeniz daha faydalı olur.

1- 2 tane 1TB alıp RAID yapabilirsiniz.
2- Eğer iş için kullanmayacaksanız M.2'ler yerine SATA alıp artan bütçe ile diğer parçaları iyileştirebilirsiniz. Çünkü M.2'lerin normallerden günlük kullanımda bir farkı yok.

Geri
Yukarı