2 tane hurda laptop nasıl değerlendirilir?

Ribozom

Kilopat
Makaleler
1
Elimde 2 tane hurda olan laptop var ve bunları bir şekilde değerlendirmek istiyorum ne yapabilirim?

IMG_20200711_161905.jpg

Cihazların hurda olma sebepleri:

Toshiba:
  • Ekranı çalışmıyor.
  • HDD bozuk.
  • DVD sürücüsü olmadan başlamıyor ve sürücüyü çıkartınca da döngüye giriyor.
Packard Bell:
  • En son çalıştığında büyük ihtimalle ısıdan dolayı görüntü donuyordu ve renkler de sapıtıyordu. Ara sıra da NVIDIA sürücüsü hata veriyordu. Ekran kartı bozuk yani.
  • Şimdi açmaya çalıştığımda güç ışığı dışında herhangi bir tepki yok. Hatta ses bile gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçindeki parçaları satsan çok mı zarar edersin acaba? Geri kalanına bilgisayarcıya falan verirsin belki, bilemiyorum.

Zaten ne satabilirsiniz ki düşündüğünüzde? Pek bir şey çıkmıyor ortaya.

İçindeki RAM alınabilir internetten 50 lira gibi bir fiyata satılabilir. Bataryalardan akü tarzı bir şeyler yapılabilir tonlarca video var bununla ilgili.

Elimde 2 tane hurda olan laptop var ve bunları bir şekilde değerlendirmek istiyorum ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 612539

Cihazların hurda olma sebepleri:

Toshiba:
  • Ekranı çalışmıyor.
  • HDD bozuk.
  • DVD sürücüsü olmadan başlamıyor ve sürücüyü çıkartınca da döngüye giriyor.
Packard Bell:
  • En son çalıştığında büyük ihtimalle ısıdan dolayı görüntü donuyordu ve renkler de sapıtıyordu. Ara sıra da NVIDIA sürücüsü hata veriyordu. Ekran kartı bozuk yani.
  • Şimdi açmaya çalıştığımda güç ışığı dışında herhangi bir tepki yok. Hatta ses bile gelmiyor.
Parça parça düzgün çalışan bölümleri satılabilir. Klavye vs.

İçindeki RAM alınabilir internetten 50 lira gibi bir fiyata satılabilir. Bataryalardan akü tarzı bir şeyler yapılabilir tonlarca video var bununla ilgili.
Parça parça düzgün çalışan bölümleri satılabilir. Klavye vs.
İçindeki parçaları satsan çok mı zarar edersin acaba? Geri kalanına bilgisayarcıya falan verirsin belki, bilemiyorum.

Zaten ne satabilirsiniz ki düşündüğünüzde? Pek bir şey çıkmıyor ortaya.
Parçalar eski olduğu için kullanmak veya saklamak istiyorum. Düşük bir fiyat için satmak pek mantıklı gelmiyor bana.
Anakartlar sağlamsa FTP sunucusu yapılabilir.
Değiller büyük ihtimalle. Hepsinin farklı sıkıntıları var.

Parçalar eski olduğu için kullanmak veya saklamak istiyorum. Düşük bir fiyat için satmak pek mantıklı gelmiyor bana.
Dostum Laptop RAM Belleklerinin girişleri farklı ancak bir başka Laptop'da kullanabilirsin fakat eski bir Laptop'tan nasıl bir RAM Çıkar bilemem açıp bak bence ona göre satacağına karar ver.

Geri
Yukarı