2 tane muhabbet kuşunu nasıl elime alıştırırım?

Yonesay83

Femtopat
Daha fazla  
2 tane muhabbet kuşum var dişi ve erkek olmak üzere alalı 2 ay falan oldu petshop sahibi 2 kuş alışmaz dedi ve bayağıdır çok yavaş alışıyorlar. Erkek olan uysal ara sıra omuza falan konuyordu omuzda duruyordu bir arkadaşıma sorduğunda ele al sev elden mama ver deyince alışır demişti yaptım. 1.dememde uysal durdu biraz parmağımda durdu. Falan 2. alışımda yanlışlıkla kanadı açık iken aldım hayvan bağırdı işte şimdi de ağzından nefes alıyor bayağı korkutum. Kısaca güveni kırılan kuşun güveni nasıl kazanılır? Kuş ele nasıl alıştırılır? Birbirleriyle çok samimi olduktan sonra yani birbirine kur yapıyorlar. Umursamamaya başladılar yani eskisi gibi umursamıyorlar. Eve alışkınlar ama hala insanlara alışmıyorlar zorlama gibi bir niyetim yok. Alışmazsa alışmayacak yapacak bir şeyim yok ama bir çaresi var mı? Hani ne yaparsam elime alışırlar bana alışırlar korkuları gider güvenlerini kazanırım?

Dişi varken bir erkek kuşun sana alışması çok zor. Kuşları sürekli odada salman lazım. Birkaç gün sonra kötü niyetli olmadığını anlarlar ve yavaş yavaş alışabilirler. Tavsiyem kuşları sat ve üretimini kendisi yapan birinden 3 aylık yavru sakin ve erkek bir kuş al.

Yeni konular

Geri
Yukarı