Muhabbet kuşunu nasıl alıştırabilirim?

dJanEgerEouPs

Centipat
Arkadaşlar 2 ay falan oldu alalı kafesten çıkmak istemiyor o yüzden direkt elimle alıp çıkarıyorum. Benden çok kaçmıyor ama korkuyor ben yanına yaklaşınca bazen uçuyor en son çok yorulduğun elime geliyor ama parmağımda fazla durmuyor omzuma çıkıyor orda elleyemeyeceğimi sanıyor. Tamamen korkmaması için ne yapmak lazım?

Kafesten alırken tutup çıkarmayın, parmağınızı ayağına yaklaştırın ve bekleyin. Isırırsa da çekmeyin ya da tepki vermeyin. Cok ciddi ısırırsa ayrı tabii. Elinize kendi isteği ile gelip kafesten çıkardığınız vakit de sevecen davranın. Mümkünse de kafesin kapağını açık bırakın, uçmayı unutmasın. En kötü ihtimalle sağa sola pisler, onu da almadan beklerseniz kuruyacak ve düştüğü yerde pek iz bırakmayacaktır.

Son düzenleme:
Kafesten alırken tutup çıkarmayın, parmağınızı ayağına yaklaştırın ve bekleyin. Isırırsa da çekmeyin ya da tepki vermeyin. Cok ciddi ısırırsa ayrı tabii. Elinize kendi isteği ile gelip kafesten çıkardığınız vakit de sevecen davranın. Mümkünse de kafesin kapağını açık bırakın, uçmayı unutmasın. En kötü ihtimalle sağa sola pisler, onu da almadan beklerseniz kuruyacak ve düştüğü yerde pek iz bırakmayacaktır.
Çok fazla denedim geri tüneğe atlıyor. Ve kafesin kapısı açık olursa çıkarsa tekrar bulabilir mi acıktığında veya susadığında ben hafta içi 9.00 17.00 yokum evde

Evde yokken riskli olabilir. Gider bir yere sıkışır, çıkamaz falan. Parmağınıza alışması zaman alabilir, sabırlı olursanız bir süre sonra parmağınızda kalacaktır.

Evde yokken riskli olabilir. Gider bir yere sıkışır, çıkamaz falan. Parmağınıza alışması zaman alabilir, sabırlı olursanız bir süre sonra parmağınızda kalacaktır.
Eve geldikten sonra kafesinden çıkardım sakladım kafesini 2 saat filan sonra az bişey yulaf koydum elime az birşey yedi sonra yem aldım elime iyi bir yedi şu an omzumda kafese koymayı düşünmüyorum kafese alışmasın diye iyi akşamlar gelişmeleri yazarım

Geri
Yukarı