2 tane RAW disk sorunu

wroNN

Kilopat
Daha fazla  
Resimde de görüldüğü üzere 2 tane diskim RAW oldu. İlk başta sadece E RAW'dı sonra bir program yükleyip yanlış bir şey yaptığım için F olarak gözüken Recovered Volume dosyası ortaya çıktı. Aslında bu disk benim 466 GB'lık D diskimin boş alanını o şekilde ayrılmış haliydi. Geri kalan kısmı ortaya çıkarmak için bir şeyler yapmaya çalıştım fakat yaparken D diskimin dolu olan kısmı da RAW oldu. Ben şimdi ne yapmalıyım?

1567282535005.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İçerisinde önemli dosyaların varsa diski biçimlendir yapma sakın. Partition Recovery gibi bir programla verilere ulaşmaya çalış. Derin tarama yaptır. Genellikle ilk 15-20 dakika içerisinde bulamazsa sonradan bulamıyor. Günlerce, haftalarca uğraştım. Verilerimi geri getiremedim. Her veri silindiğinde veya disk formatlandığında veri %100 kurtulur diye bir kural yok. Kimse bunun garantisini vermez zaten. Önemli bilgin varsa yedekle. Ayrıca chkdsk komutlarını da deneyebilirsin ama onların hiçbir işe yaradığını daha görmedim.

chkdsk komutuyla Youtube'da bir videoda rastgeldim, çok fazla insan düzeltmiş hatayı ama ben yapmaya çalıştığımda ''Access Denied as you do not have sufficient privileges or
the disk may be locked by another process.
You have to invoke this utility running in elevated mode
and make sure the disk is unlocked.'' diyor. Bu kilitli diski nasıl açabilirim hiçbir fikri olan arkadaş yok mu gerçekten bu koca forumda ?
İçerisinde önemli dosyaların varsa diski biçimlendir yapma sakın. Partition Recovery gibi bir programla verilere ulaşmaya çalış. Derin tarama yaptır. Genellikle ilk 15-20 dakika içerisinde bulamazsa sonradan bulamıyor. Günlerce, haftalarca uğraştım. Verilerimi geri getiremedim. Her veri silindiğinde veya disk formatlandığında veri %100 kurtulur diye bir kural yok. Kimse bunun garantisini vermez zaten. Önemli bilgin varsa yedekle. Ayrıca chkdsk komutlarını da deneyebilirsin ama onların hiçbir işe yaradığını daha görmedim.
D diskinin dolu kısmındaki bütün dosyalar burada aslında. Ama bunları çıkartabilecek boş bir diskim yok maalesef. Kafayı yemek üzereyim.

Dosya Ekleri

• 1567284389024.png
    1567284389024.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 67
Yönetici olarak açmadan deniyorsun. Sistem yüklü bölüme chkdsk taraması yaptıracaksan oturum açıkken yapmaz. Verilerini kaybettiğinde akıl sağlığını da kaybedersin. Ne kadar önemliyse, o ölçüde. Normaldir merak etme. Ben indirmesi aylar sürecek 2-3TB veri kaybettim. Bazıları da indirilmiyordu, kendi çalışmalarım vardı.

Yönetici olarak açmadan deniyorsun. Sistem yüklü bölüme chkdsk taraması yaptıracaksan oturum açıkken yapmaz. Verilerini kaybettiğinde akıl sağlığını da kaybedersin. Ne kadar önemliyse, o ölçüde. Normaldir merak etme. Ben indirmesi aylar sürecek 2-3TB veri kaybettim. Bazıları da indirilmiyordu, kendi çalışmalarım vardı.
Bende neyseki oyun vardı sadece. Kimse bir şey yazmayınca başlarım dedim biçimlendirdim. Ama E diskini hala biçimlendiremiyorum hata veriyor. Birde D diskim 2'ye bölünmüş halde. Nasıl düzeltebilirim?

Windows diski biçimlendiremiyor ve hatada dediği şey, diskin salt okunur olduğundan veya takılı olduğundan emin olun falan diyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı