Çözüldü 2 tane sistem dosyası virüs gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

469664

Decapat
Merhaba. Geçen günlerde antivirüs programı üzerinden sürücülerimi güncelledim ve tamamlandı. Sonrasında tarama yaptığımda system32/newdev.dll ve system32/rundll32.exe trojan olarak gözüküyor. Düzelttirmeli miyim? Windows 7 güncel kullanıyorum.

Adsız.png

Çözüm
Güvenmek derken onu kastetmemiştim. Sürücüleri güncelledim bile. Ancak bir daha taradığımda virüs bulunamadı. Şimdi Malwarebytes ile taratacağım. Hiç içime sinmedi.

Sürücüleri keşke 3. parti programlar ile güncellemeseydiniz. Malwarebytes sonuç alamazsanız, Kaspersky ile tam tarama ve hızlı tarama yapın.

Sürücüleriniz için:

NVIDIA kullanıyorsanız, ekran kartı sürücü güncelleme:

Sürücüleri Yükle | NVIDIA

AMD kullanıyorsanız, ekran kartı sürücü güncelleme:

Realtek Ethernet sürücüsü kullanıyorsanız:

Realtek ses sürücüsü kullanıyorsanız:

Intel sürücü:

AMD sürücü:

Sistem dosyaları gibi isimlendirilip sistem dosyası gibi görünüyor olabilirler. Hangi AV ile buldunuz? Bulunanları silin o AV üzerinden.

False-positive olabilir. Hangi antivirüs programı bu? Sağlam antivirüs ve antimalware ile taratmadan silmenizi önermiyorum, belki gerçekten normal sistem dosyası olabilir.

Bir virüs enfekte etmiş o DLL'leri bence hangi Anti-Virüs'ü kullanıyorsun?
False-positive olma ihtimali düşük bana göre.

Antivirüs programı üzerinden sürücülerimi güncelledim diyor. Sanırım, Avira olabilir.

360 Security. Sağlam değil ancak bilgisayar sahibi ben değilim. Malwarebytes ila taratmayı deneyebilirim.

360 Security'e güvenmeyin, başarılı bir yazılım değildir. Başka antivirüs yazılımları ile taratın.

Maalesef güvendim bile. Şimdi ne yapmam gerekiyor. Belki eski yedeklemelere döndürürürüm ama önemli dosyalar var.

Gerçekten zararlı olabilir ama tek bir antivirüs programına güvenerek silmeniz iyi olmadı. Belki, bazı sistem dosyaları hasar görmüş olabilir. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sfc/scannow yazın.

Gerçekten zararlı olabilir ama tek bir antivirüs programına güvenerek silmeniz iyi olmadı. Belki, bazı sistem dosyaları hasar görmüş olabilir. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sfc/scannow yazın.

Güvenmek derken onu kastedmemiştim. Sürücüleri güncelledim bile. Ancak bir daha taradığımda virüs bulunamadı. Şimdi bir de Malwarebytes ile taratacağım. Hiç içime sinmedi

Yeni konular

Geri
Yukarı