2 tane XPG marka Single RAM birlikte çalışır mı?

Mardinlikağan

Decapat
Daha fazla  
Sistemim için Adata XPG D50 16 GB (2×8) 3600 MHz RAM almak istiyorum. Dual channel alınca 1600 TL tutuyor ama 2 tane Single channel alınca 1400 TL tutuyor.
2 tane Single channel alınca birlikte çalıştırınca herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?

Sistemim için Adata XPG D50 16 GB (2×8) 3600 MHz RAM almak istiyorum. Dual channel alınca 1600 TL tutuyor ama 2 tane Single channel alınca 1400 TL tutuyor.
2 tane Single channel alınca birlikte çalıştırınca herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?

Çok büyük ihtimalle çalışacaktır ancak yine küçükte olsa çalışmama ihtimali var.

Çift RAM bellekler boşuna satılmıyor, aynı marka ve model RAM bellek alsanız dahi çalışmama ihtimali çip üreticilerinden dolayı var. Mesela birinden Samsung çıkıp, diğerinden Nanya çip çıkması gibi. Söylediklerim sadece bir örnek, RAM modeli için değil. İki farklı çip çıksa dahi büyük ihtimalle çalışıyor yine.

Hayır karşılaşmazsın, tabi çok küçük bir olasılık var. Çalışmazsa iade edersiniz.

Geri
Yukarı