2 TB M.2 SSD önerisi

gvgod

Kilopat
Yer
Türkiye
Arkadaşlar selam. Laptopuma ek olarak takmak için 1TB 970 EVO Plus almıştım lakin laptop kapağını açınca tek M.2 slotunu görmem ile dumura uğradım :D. Şu an laptopta takılı olan SSD'nin hızları aşağıdaki gibi.

1690447886884.png

Bana bu hızlara yakın 2TB kapasiteli bir M.2 SSD lazım. Önerilerinizi bekliyorum. Sanırım PCI-e 4.0 arabirimini destekliyor. Desteğe sorduğumda bana "The device has: PCIe®, NVMe®, M.2 2280 solid-state drives comes with only one M.2 SSD slot" cevabını verdiler. Laptopumda şu an takılı olan SSD ise SK Hynix PC801 M.2 NVMe 512 GB SSD HFS512GEJ9x101n.

Son düzenleme:

Hocam bunlar uyumlu olur değil mi?

Evet hepsi 2280 boyutunda tıpkı kullandığın gibi.

MSI'da soğutucu blok varmış. Onu takamazsın sanırım laptopa yada soğutucu bloğu çıkartmak zorunda kalırsın eğer alırsan.

Evet hepsi 2280 boyutunda tıpkı kullandığın gibi.

MSI'da soğutucu blok varmış. Onu takamazsın sanırım laptopa yada soğutucu bloğu çıkartmak zorunda kalırsın eğer alırsan.
Çok teşekkür ediyorum hocam. Laptopun içinde soğutucu blok vardı. Muhtemelen laptoptaki ile devam ederim. Şu anda bilgisayarımda takılı olan SSD hakkında bilginiz var mı? Kaliteli mi? İnternette pek bir şey göremedim. 512 GB ihtiyaçlarımı ileride karşılamayacak ama en azından bir süre idare edeyim diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı