2 türden aynı SSD'yi RAID0 yapınca yeni HWID çıkar mı?

D3L1S0YKA

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta da dediğim gibi 2 tane aynı marka ve türden SSD veya HDD'yi RAID0 yapsam 2'sinin birleşiminden yeni bir HWID çıkar mı yoksa eski HWID'ler mi kalır? Bunu merak ediyorum bilgisi olan detaylı bir açıklama yaparsa sevinirim. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen anti hile yazılımlarıyla bir derdiniz var. Bu yazılımların duruşu yazılımdan yazılıma değişiyor. Örneğin BattlEye, HWID yasaklaması yaparken sadece diskleri + işletim sistemini göz önünde bulundurarak bir yasaklama yapıyordu. HWID değiştirmek o kadar zor değil, internette tonlarca ücretsiz yazılım var. Nasıl çalıştıracağınızı biliyorsanız gayet iyi sonuç veriyorlar.

Asıl soruya cevap verecek olursak, bilgisayarınızda 2 disk varken RAID0 yaparsanız ortaya yeni bir HWID çıkar. Ama RAID yaptığınız diskler haricinde bir disk varsa, onu çıkarmanız gerekir.

Öncelikle verdiğin cevap için teşekkürler ve sorumun cevabını aldım fakat, bu bana yeni bir soru ortaya çıkarttı, eve doğru bildin bir oyundan HWID yasaklanması aldım artık herhangi bir hile kullanmasamda biliyorum benim için çok geç oldu, fakat sormak istediğim yeni soru ise şu;
HWID yasağı almış bir SSD'ye sahibim ve aynı marka ve boyutta yeni bir SSD alıp RAID0 yapmak istiyorum, bunu yaptığımda tekrar HWID yasaklaması alır mıyım merak ediyorum, yoksa RAID0 yapacağım disklerin, HWID uzaklaştırması olmamasımı gerekiyor? @Plyra

RAID0 yapınca yeni bir diskmiş gibi görünecektir. Ama diyorum ki, illa donanım almanıza gerek yok. HWID değiştirici + işletim sistemini yeniden kurarsanız aynı işlemi yapmış olursunuz. Donanım alınca RAID0 yapınca değişmesiyle HWID değiştirici kullanmak arasında legallik açısından fark yok, ikincisi daha pratik.

RAID0 yapınca yeni bir diskmiş gibi görünecektir. Ama diyorum ki, illa donanım almanıza gerek yok. HWID değiştirici + işletim sistemini yeniden kurarsanız aynı işlemi yapmış olursunuz. Donanım alınca RAID0 yapınca değişmesiyle HWID değiştirici kullanmak arasında legallik açısından fark yok, ikincisi daha pratik.

Evet dediğini anlıyorum fakat HWID değiştirici yani (spoofer ı kullandım fakat kısa süre sonra patlıyorlar) bu yüzden son çare bu yola başvurmak zorunda kaldım uzun vadede param gideceğine kısa vadede param gidecek yoksa sürekli oyuna ve spoofer a para ödemek zorundayım.

Evet, öyleyse yeni bir disk alıp RAID ile kullanmak mantıklı olabilir. Ama anti hile programları kendini geliştiriyor. Diski almadan önce oynadığınız oyuna ve kullandığı anti hile programına göre özel bir araştırma yapıp, bunu deneyenlere sorarsanız paranızın boşa gitme şansını oldukça azaltırsınız.

Evet, öyleyse yeni bir disk alıp RAID ile kullanmak mantıklı olabilir. Ama anti hile programları kendini geliştiriyor. Diski almadan önce oynadığınız oyuna ve kullandığı anti hile programına göre özel bir araştırma yapıp, bunu deneyenlere sorarsanız paranızın boşa gitme şansını oldukça azaltırsınız.
Cevabın için teşekkür ederim , çok yardımcı oldun :)

Yeni konular

Geri
Yukarı