M.2 SSD'yi yeni PC'ye takmak

Bütçe
1500

frieda

Centipat
Daha fazla  
Anakart
Gigabyte b550m ds3h
Merhaba. ben yeni PC aldığım için elimde https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...1t-80-m-2-pci-express-3-0-fiyati,1076722.html bu M.2 SSD bulunduğundan ötürü bunu PC'ye takmak istiyorum ancak yeni PC'deye de Team MP33 Pro TM8FPD001T0C101 PCI-Express 3.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu SSD takılı gelecek. Benim sorum ben bu eski PC'den takacağım SSD'yi nasıl takabilirim? Içini temizleyip mi takmalıyım? Ayrıyeten elimde harici HDD var USB olarak kullandığım eski SSD (250GB)den dönüştürmüştük bu yüzden elimdeki dosyaları vb onunla aktaracağım. En sağlıklı yol nedir nasıl yapmalıyım sizce? Ya da elimdekini satıp yeni ve daha güçlü bir SSD mi alsam daha iyi olur? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki SSD de olan önemli dosyaları HDD'ye atıp direk SSD'yi biçimlendirin, Eğer sıfırlamadan takarsanız da hiçbir şey olmaz diye biliyorum önünüze BIOS ekranı gelir Windows'un hangi SSD'den başlayacağını ayarlarsınız. Ama benim de tam bir bilgim yok, bende sizinle aynı sorunu yaşamıştım ve bana da böyle söylemişlerdi diye hatırlıyorum. Tabii benim eski SSD 240 GB olduğu için uğraşmamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı