2. üniversite karmaşıklığı ve imkanları

Berke Solar

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Halihazırda Trakya Üniversite'sinde lisans okuyorum, bunun yanına keyfi olarak 2. bir bölüm eklemek istedim ve YKS'ye girmeden puanımı hesaplattırdım. Ancak ihtimalleri araştırırken birkaç sorunun cevabını tam bulamadım ve bulduklarımı da bir rehber gibi olması açısından buraya yazmak istedim.
Öncelikle çok fazla bölüm var. Hangisi tam olarak ne işe yarar karar vermek zor. Karar verdikten sonra farklı seçenekler çıkıyor. İlk başta PC programcılığı düşünmüştüm. Marmara Üniversite'sinin uzaktan eğitim programına puanım yetiyordu ancak uzaktan eğitimde sınavlar fakülte bünyesinde ve yüz yüze yapılıyormuş (sanıyorum). Kendi sınavlarımla çakışma ihtimali yüzünden buradan vazgeçtim ve açık öğretim fakültelerine bakmaya başladım. Auzef, AÖF ve Atatürk üniversitesine kayıt olunca sınavlara istediğimiz merkezden girebiliyormuşuz. (tüm illerde merkez var.)
Bunlardan birine YKS ile kayıt olmakla 2. üniversite olarak başvurmak arasında bir fark var var mı acaba? Bir de yan dal olayı var. Yan dal olarak okumak mı yoksa Auzef üzerinden okumak mı yoksa uzaktan eğitim şeklinde okumak mı daha avantajlı? Uzaktan okuyarak final haftası eziyet çekmeye değer mi ?
Son olarak Auzef'ten grafik tasarım okumaya değer mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı