2 yıl önceki kulaklığın para iadesi

Mustafa erk

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Benim bir sorum olacaktı. Sorum şu:

Ben Kasım 2019'da oyun ekipmanları satan bir yerden HyperX Cloud 2'yi 640 TL'ye aldım indirimli bir şekilde. Kulaklığım 6 hafta önce cızırtı yapmaya başladı ve ben de götürdüm. Aldılar kulaklığı. 4 hafta önce yani verdiğimden 2 hafta sonra tekrar gittim ve bana yenisi alabileceğimi söylediler. Bende dedim ki, yenisini alabiliyorsam eğer iade edilecek çünkü, o kulaklığın parasını mağazadaki hesabıma yatırsınlar, ben de üstüne ekleyip Cloud 2 Wireless alayım dedim. Onlar da olur dediler. Cloud 2 Wireless'ın gelmesini bekledim 2 hafta daha. Bugün gittim ve alabileceğimi söylediler. Şimdi sıkıntı şurada. Ben kulaklığı indirimli fiyata aldım. Hem Black Friday hem oyun sattım oraya ve indirimli bir şekilde aldım. Sorum şu. Bana kulaklığı iade edecekleri zaman mağaza fiyatı 1000 TL olan HyperX Cloud 2 veriyorlar. Ama ben Wireless almak istediğimde ilk aldığım zamanki fiyatı Wireless'dan düşüyorlar. Şu anki kulaklığın fiyatını 1000 TL. Wireless'tan düşmeleri gerekmez mi?

Süreçlerin zaman dilimleri yanlış olabilir. Eğer konu hakkında anlamadığınız bir yer varsa sormaktan çekinmeyin.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. Kaç liraya aldıysan o düşer. Aldığın faturada 1 lira yazıyorsa istersen 20 sene sonra iade alsınlar dolar kuru 10 katına çıksın alacağın miktar aldığın zaman faturada yazan 1 TL olur.

Ben kasım 2019'da oyun ekipmanları satan bir yerden hperx Cloud 2'yi 640 TL'ye aldım indirimli bir şekilde. Kulaklığım 6 hafta önce cızırtı yapmaya başladı ve ben de götürdüm. Aldılar kulaklığı. 4 hafta önce yani verdiğimden 2 hafta sonra tekrar gittim ve bana yenisi alabileceğimi söylediler. Bende dedim ki, yenisini alabiliyorsam eğer iade edilecek çünkü, o kulaklığın parasını mağazadaki hesabıma yatırsınlar, ben de üstüne ekleyip Cloud 2 Wireless alayım dedim. Onlar da olur dediler. Cloud 2 Wireless'ın gelmesini bekledim 2 hafta daha. Bugün gittim ve alabileceğimi söylediler. Şimdi sıkıntı şurada. Ben kulaklığı indirimli fiyata aldım. Hem Black Friday hem oyun sattım oraya ve indirimli bir şekilde aldım. Sorum şu. Bana kulaklığı iade edecekleri zaman mağaza fiyatı 1000 TL olan HyperX Cloud 2 veriyorlar. Ama ben Wireless almak istediğimde ilk aldığım zamanki fiyatı Wireless'dan düşüyorlar. Şu anki kulaklığın fiyatını 1000 TL. Wireless'tan düşmeleri gerekmez mi?

Süreçlerin zaman dilimleri yanlış olabilir. Eğer konu hakkında anlamadığınız bir yer varsa sormaktan çekinmeyin.

Teşekkürler.

Cızırtı kusur mu ya benim kulaklık da bazi şarkılarda cızırtı yapıyor MSI değiştirir mi acaba?

Hocam niye 1000 lira düşsünler. Siz Steam'da indirimde 2 liraya aldığınız oyunu indirim bitince 20 liraya iade edebiliyor musunuz? Fatura fiyatı ne kadarsa o kadar düşer, piyasa fiyatı değil.

Ben kasım 2019'da oyun ekipmanları satan bir yerden Hperx Cloud 2'yi 640 TL'ye aldım indirimli bir şekilde. Kulaklığım 6 hafta önce cızırtı yapmaya başladı ve ben de götürdüm. Aldılar kulaklığı. 4 hafta önce yani verdiğimden 2 hafta sonra tekrar gittim ve bana yenisi alabileceğimi söylediler. Bende dedim ki, yenisini alabiliyorsam eğer iade edilecek çünkü, o kulaklığın parasını mağazadaki hesabıma yatırsınlar, ben de üstüne ekleyip Cloud 2 Wireless alayım dedim. Onlar da olur dediler. Cloud 2 Wireless'ın gelmesini bekledim 2 hafta daha. Bugün gittim ve alabileceğimi söylediler. Şimdi sıkıntı şurada. Ben kulaklığı indirimli fiyata aldım. Hem Black Friday hem oyun sattım oraya ve indirimli bir şekilde aldım. Sorum şu. Bana kulaklığı iade edecekleri zaman mağaza fiyatı 1000 TL olan HyperX Cloud 2 veriyorlar. Ama ben Wireless almak istediğimde ilk aldığım zamanki fiyatı Wireless'dan düşüyorlar. Şu anki kulaklığın fiyatını 1000 TL. Wireless'tan düşmeleri gerekmez mi?

Teşekkürler.
Ürünü birebir değiştirme hakkın var ama güncel fiyatından iade hakkı yok maalesef.

Geri
Yukarı