2 yıldır sakladığım kimliğim açığa çıktı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Enola Holmes

Picopat
Daha fazla  
Selam ben Hasan. Uzun zamandır Discord kullanıcısıyım. Bu platformlarda pislik insan çok dolu. Orada 2 yıldır ismimi Mehmet diyerek kimliğimi saklıyorum fakat dün çok fena bir açık verdim. Bir arkadaşıma para göndermesi için Papara'mı verirken abimin ismi Ahmet *** soy ismiyle çıktı ve bir tane çocuk o bilgiyi panelde arayarak benim fotoğrafımı bana yolluyor, numaramı, T.C.'mi. Büyük ihtimal herkesin elimde geçti. 2 yıllık kimliğim defisre oldu.

Bu çocuk bana düşman bir çocuk. Bayağı bir kavga etmiştik sanaldan ve şunu sormak istiyorum: Bu çocuk bana bir şey yapabilir mi ya da yaparsa bu suç mu? Ne yapmalıyım? Ailemin hiçbiri bu olaydan haberdar değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam ben Hasan. Uzun zamandır Discord kullanıcısıyım. Bu platformlarda pislik insan çok dolu. Orada 2 yıldır ismimi Mehmet diyerek kimliğimi saklıyorum fakat dün çok fena bir açık verdim. Bir arkadaşıma para göndermesi için Papara'mı verirken abimin ismi Ahmet *** soy ismiyle çıktı ve bir tane çocuk o bilgiyi panelde arayarak benim fotoğrafımı bana yolluyor, numaramı, T.C.'mi. Büyük ihtimal herkesin elimde geçti. 2 yıllık kimliğim defisre oldu.

Bu çocuk bana düşman bir çocuk. Bayağı bir kavga etmiştik sanaldan ve şunu sormak istiyorum: Bu çocuk bana bir şey yapabilir mi ya da yaparsa bu suç mu? Ne yapmalıyım? Ailemin hiçbiri bu olaydan haberdar değil.

Bir halt yapamaz panel kullandıgı için başı büyük belada dava etme hakkın var.

Bunlardan çok çıkıyor hocam. Bir şey yapamaz. e-Devlet'ten T.C. ile yapılabilecek şeyleri kısıtlama vardı, bi' onlara bakabilirsiniz ama o kadar. Korkmanızı gerektirecek bir durum yok.

Suç mu konusuna gelirsek, zaten paneli kullanması ve senin kişisel bilgilerine erişmesi bile suç. İlla adresine senin adına yemek siparişleri vermesi gerekmiyor suç işlemiş olması için. Kimlik bilgilerinizi para karşılığında ifşa etmiş oldunuz, boş verin. Bu kadar ince düşünmek iyi değil. Hasta olursunuz. Gerçek adınızı bilse ne olur, bilmese ne olur?

Şahsen ismime ve soyismime kolayca ulaşılabilir. Çoğu arkadaşım mail adresimi bile biliyor.

Panelden T.C. ve doğum tarihimi çok kez attılar bana fakat umurumda değil.

Benim şifrelerime erişimleri olmadığı sürece kolay kolay o şekilde bir şey olmuyor ki olacak olsa bile kimse sizin için bu şekilde bir çabaya girmez.

Eğer ki panel kullanan bu çocuk yakından tanıdığın birisi ise veya açık adresini biliyorsan kanıtları ile beraber emniyete gidersen çok büyük bir suç olduğu için çocuğun başını belaya sokabilirsin.

Şahsen ismime ve soyismime kolayca ulaşılabilir. Çoğu arkadaşım mail adresimi bile biliyor.

Panelden T.C. Ve doğum tarihimi çok kez attılar bana fakat umurumda değil.

Benim şifrelerime erişimleri olmadığı sürece kolay kolay o şekilde bir şey olmuyor ki olacak olsa bile kimse sizin için bu şekilde bir çabaya girmez.

Eğer ki panel kullanan bu çocuk yakından tanıdığın birisi ise veya açık adresini biliyorsan kanıtları ile beraber emniyete gidersen çok büyük bir suç olduğu için çocuğun başını belaya sokabilirsin.

Bunu yapabileceğimiz farkındayım fakat ailemin hiçbiri bu olaydan haberdar değil. Çocuk sen bir şey yapmazsan ben de bir şey yapmam diyor. Kısaca o çocuğun her şeyi elimde var fakat DC'de çok düşmanım var. Açık adresim ellerine geçerse bicaklanabilirim. O derece sinirliler (oyunda her seylerini almıştım). Ne yapacağım bilmiyorum.

Bir daha böyle şeyler yapmıyoruz o zaman.

Bir bilgi daha: Yaklaşık, her şeyini aldığım, 100'e yakın kişiler. Hepsi bilgilerimi istiyorlar. Çocuk söyledi. Eğer çocuk verirse isim biter. Cidden korkuyorum.

Oyunda bir şeylerini çaldınız diye bıçaklanmaktan korkuyorsanız geçmiş olsun, böyle yaşanmaz. Adınız soyadınız çıkmış ne olacak, sanki devletin gizli işlerini yürütüyorsunuz da dosyalar açığa çıkacak. Takmayın geçin. 😀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı