2 yıldır temizlenmeyen kasa nasıl temizlenir?

Enes Kayisli

Femtopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Bilgisayarımın kasasını 2 yıldır temizlemiyorum. Yanlışlıkla açtım kasayı, görmeseydim keşke. Yeni corona çıkacak gibi olmuş kulak temizleme pamuguyla neyle temizlediysem fanlardan bir türlü sökemedim tozu. Elektrikli dik süpürgenin başlığını söküp, ince kısmıyla alsam tozları kasadan bir sorun olur mu? Süpürgenin şiddeti orta.

Fanın balansları bozulabilir, Technopat YouTube kanalında böyle bir video mevcut diye hatırlıyorum oradan faydalanabilirsiniz.

İyi akşamlar. Bilgisayarımın kasasını 2 yıldır temizlemiyorum. Yanlışlıkla açtım kasayı, görmeseydim keşke. Yeni corona çıkacak gibi olmuş kulak temizleme pamuguyla neyle temizlediysem fanlardan bir türlü sökemedim tozu. Elektrikli dik süpürgenin başlığını söküp, ince kısmıyla alsam tozları kasadan bir sorun olur mu? Süpürgenin şiddeti orta.

Güç kaynağına bağlı olan bütün kabloları sök açık bir alanda hava vur istersen belli parçaları yıkayabilirsin ama güzelce kurutmak şartı ile yoksa kısa devre yapabilirler.

Kasanı bilmiyorum ama muhtemelen ön panel çıkıyordur. Modeline bak ön paneli çıkar sonra ön paneldeki toz filtresini sök suda yıka fanları temizle tak.

macunlarını değiştireceksen kasayı yan yatır işlemci fanını sök macunu yenile sonra fanı üzerine oturt ve kompresör ya da hava üfleyen bir aletle fanlara kasanın içine hava tut ama fanları elinle tut ki fanlar hızlı dönerse statik elektrik oluşturup kasaya zarar verebilir.

Geri
Yukarı