2 yıllık bölüm önerisi

Sağlık, havacılık, bilgisayar. Bu bölümlerin haricinde 2 yıllık yazmayın.
Havaalanında çalışmak için havacılık okumaya bile gerek yok diyenler var orada çalışanlar söylüyor herhangi bir üniversiteden mezun olmak ve dil bilmek yeterliymiş. Sizin önerme sebebiniz nedir, yüksek lisans için mi tavsiye ettiniz?

Havaalanında çalışmak için havacılık okumaya bile gerek yok diyenler var orada çalışanlar söylüyor herhangi bir üniversiteden mezun olmak ve dil bilmek yeterliymiş. Sizin önerme sebebiniz nedir, yüksek lisans için mi tavsiye ettiniz?

Dil biliyorsanız evet okumaya gerek yok ancak şöyle düşünün hocam. Diyelim ki kabin hizmetleri okudunuz ve mülakata girdiniz. Rakibiniz de sizinle mülakata girdi. İkinizde ileri derecede ingilizceye hakimsiniz ancak sizin bir attınız var, o da bu meslek için 2 yıl üniversite okudunuz ve mesleğe hakimsiniz. İş veren olduğunuzu düşünün kimi alırdınız? Sadece İngilizce bilen ve havacilik ile zerre alakası olmayan kişiyi mi? Yoksa bu meslek için okul okumuş, staj yapmış havacılığın içinden gelen kişiyi mi?

Dil biliyorsanız evet okumaya gerek yok ancak şöyle düşünün hocam. Diyelim ki kabin hizmetleri okudunuz ve mülakata girdiniz. Rakibiniz de sizinle mülakata girdi. İkinizde ileri derecede ingilizceye hakimsiniz ancak sizin bir attınız var, o da bu meslek için 2 yıl üniversite okudunuz ve mesleğe hakimsiniz. İş veren olduğunuzu düşünün kimi alırdınız? Sadece İngilizce bilen ve havacilik ile zerre alakası olmayan kişiyi mi? Yoksa bu meslek için okul okumuş, staj yapmış havacılığın içinden gelen kişiyi mi?

Bilgisayar programcılığı iyi midir? 2 yıllıkta.

Ingilizceniz varsa ve istekliyseniz mutlaka iş bulursunuz hocam. Bilgisayar programcılığı iki yıllıklar arasında kendinizi geliştirdiğiniz taktirde iyi bir bölüm.
Hocam bence olay orda girip kendimi geliştireceğim diyip geliştirmeyen çok kişi var ya da geliştirdiğini sanan ondan sonra boşuna oluyor.

Hocam bence olay orada girip kendimi geliştireceğim deyip geliştirmeyen çok kişi var ya da geliştirdiğini sanan ondan sonra boşuna oluyor.

Evet hocam maalesef 2 yıllıkların kaderi bu. Okuyan öğrenci kendini geliştirmezse hiç olur gider. Tıp okusa her halükarda doktor olduğu için zaten girerken mesleği hazır ancak bu tarz bölümlerde iş kapısı olmasına rağmen kendini geliştirmeyene yer yok.

Ingilizceniz varsa ve istekliyseniz mutlaka iş bulursunuz hocam. Bilgisayar programcılığı iki yıllıklar arasında kendinizi geliştirdiğiniz taktirde iyi bir bölüm.

Ben aslında bilgisayar veya yazılım mühendisliği düşünüyorum ama matematiğim sıfır. Bilgisayar programcılığı biraz daha EA olduğu için onu istiyorum. Bilgisayar'a çok meraklıyım ve az çok yazılan kodları ve yazmayı biliyorum. İngilizcem kendim akıcı bir şekilde konuşamam ama konuşulan şeyi anlarım. Bu bölüm için tavsiye ettiğiniz bölüm var mı?

Yani üniversite demek istedim bu bölüm için iyi olan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı