2 yıllık bölümden DGS ile 4 yıllığa mı geçeyim?

The Batman

Decipat
Yer
Gotham
Yoksa bu sene sınava girip temiz 4 yıllık bir bölümle yeni bir başlangıç mı yapmalı mıyım?
Arkadaşlar şu an Elektronik Teknolojisi diye bir bölüm okumaktayım daha 1.sınıfım sınava başvuru yaptım ara ara çalışıyorum sınava ama kafam karışık bu bölüme devam edip 4 yıllık "Elektrık Elektronik Mühendisliği" mi okusam yoksa DGS falan zaman kaybı mı olur? 20 yaşımı geçtim bu arada tembelliğim yüzünden zaten 3 sene kaybım var. 2 yıllığını bitirip bu bölümden iş bulma şansın olur mu?

Son düzenleme:
Yoksa bu sene sınava girip temiz 4 yıllık bir bölümle yeni bir başlangıç mı yapmalı mıyım?
Arkadaşlar şu an elektronik teknolojisi diye bir bölüm okumaktayım daha 1.sınıfım sınava başvuru yaptım ara ara çalışıyorum sınava ama kafam karışık bu bölüme devam edip 4 yıllık "elektrık elektronik mühendisliği" mi okusam yoksa DGS falan zaman kaybı mı olur? 20 yaşımı geçtim bu arada tembelliğim yüzümden zaten 3 sene kaybım var. 2 yıllığını bitirip bu bölümden iş bulma şansın olur mu?

DGS sınavları üniversite giriş sınavlarına göre daha kolay oluyor bence DGS sınavına hazırlan iş bulursun tabii ki ama alacağın maaş fark eder.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı