2 yıllık bölümler okunur mu?

Shadownight

Femtopat
Merhaba artık son günlerdeyiz neredeyse ben hem TYT hem de AYT'ye gireceğim malum bu sene ve AYT sözelde kendime güvenmiyorum çünkü çalışmalara daha yeni yeni başladım. TYT'de 30-35 arası nete sahibim. AYT'de ise 22-25 arası değişiyor. Sorum şu 4 yıllık sözel mi okunmalı yoksa 2 yıllık bir sağlık bölümümü okunmalı?

O netlerle 2 yıllık bir sağlık bölümü okuyabiliyorsanız okuyup iş sahibi olmanız an sağlıklısı.

Merhaba artık son günlerdeyiz neredeyse ben hem TYT hem de AYT'ye gireceğim malum bu sene ve AYT sözelde kendime güvenmiyorum çünkü çalışmalara daha yeni yeni başladım. TYT'de 30-35 arası nete sahibim. AYT'de ise 22-25 arası değişiyor. Sorum şu 4 yıllık sözel mi okunmalı yoksa 2 yıllık bir sağlık bölümümü okunmalı?

2 yıllık sağlık okuyabilirseniz sözele göre daha çok para kazanabilirsiniz.

2 yıllık sağlıktan kasıt teknikerlik ve sekreterlik bölümleri oluyor. Bu bölümlere son 2 yılda baya alım yapıldı. 2 yıl sonrası için alımlar bu ölçüde fazla olmaz belki ama yine alım olur. Sözel bölümler ise çok iyi bir net oranına sahip olmadığınız sürece bence zaman kaybı.

2 yıllık sağlıktan kasıt teknikerlik ve sekreterlik bölümleri oluyor. Bu bölümlere son 2 yılda baya alım yapıldı. 2 yıl sonrası için alımlar bu ölçüde fazla olmaz belki ama yine alım olur. Sözel bölümler ise çok iyi bir net oranına sahip olmadığınız sürece bence zaman kaybı.
sözel bölümleri aslında birazda sosyal ortamım ve anksiyeteden kurtulmak için seçiyorum ailemden uzaklaşmak için birde 4 yıllık vizedede işe yarıyor yurt dışı planlarımda mevcut Rusya almanyaya gitmeyi düşünüyorum gezmek için yada kalmak devamlı çalışmayı düşünüyorum Almanyada sadece Rusyaya gezi için giderim max bilmiyorum arkadaşlar 2 yıllıklar 2 3 yıl sonra etkisini yitirebilme ihtimali mevcut belkide 2 yıl sonra sözel bölümler çok rehavet görecek bilmiyorum şuan hedefim 200 k yapıp en kötü Tarih veya Coğrafya okumak.

2 yıllık sağlık okuyabilirseniz sözele göre daha çok para kazanabilirsiniz.
Evet ama sosyalleşmek için 4 yıllık tercih ediyorum anksiyete gibi sorunlarım var maalesef ve düzelmeyi umuyorum ailemlede geçinemiyorum zaten 2 yıllık tutsa bile istanbulda gitmeyi düşünmüyorum maalesef kiralar vs.

O netlerle 2 yıllık bir sağlık bölümü okuyabiliyorsanız okuyup iş sahibi olmanız an sağlıklısı.
Hocam bu netlerle sağlık okunabiliyor ama hedef şuan TYT de 50 AYT de 25 30 falan

Son düzenleme:

Geri
Yukarı