2 yıllık sağlık bölümleri okunur mu?

minecrafticin

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yine ben 😂

Bu sene 12. sınıfa geçiyorum. Hayatım boyunca hep hastanede calismak istedim. Sayisaldan ilerledim ama berbat geçti dönemim. Ben de 2 yıllık ön lisans bölümlerinden saglik kısmından tıbbi sekreterlik bölümünü kendime uygun buldum. Ama sorun şu, TYT'de 250-270 arası yapan birisiyim ve şu ana denk hiç TYT bakmadım. 50 net yeter. Çok aman aman bir üniversiteye gitmeyeceğim. Şehrimde olan bir universiteyi dusunuyorum ama nasıl çalışacağım? Yaz boyu bu hedef için çalışmam gerek mi bu yaz? Ne yapmam lazım? Tıbbi sekreter olan var mı? Memnun mu? Onu açık mı? Yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, yine ben 😂

Bu sene 12. sınıfa geçiyorum. Hayatım boyunca hep hastanede calismak istedim. Sayisaldan ilerledim ama berbat geçti dönemim. Ben de 2 yıllık ön lisans bölümlerinden saglik kısmından tıbbi sekreterlik bölümünü kendime uygun buldum. Ama sorun şu, TYT'de 250-270 arası yapan birisiyim ve şu ana denk hiç TYT bakmadım. 50 net yeter. Çok aman aman bir üniversiteye gitmeyeceğim. Şehrimde olan bir universiteyi dusunuyorum ama nasıl çalışacağım? Yaz boyu bu hedef için çalışmam gerek mi bu yaz? Ne yapmam lazım? Tıbbi sekreter olan var mı? Memnun mu? Onu açık mı? Yazarsanız sevinirim.
Mesleğin önü kapalıydı. Yüksek puanlar alman gerekiyordu. Ancak Sağlık sistemindeki problemlerden dolayı bu sene 30 Bin kişi aldılar. Gelecek senelerde her doktorun yanına 1 tane olması planı yapılıyor ama bence ulaşılabilir bir hedef değil. Eğer KPSS'den yüksek puan alamam diyorsan seçmemeni tavsiye ederim. Özellerde maalesef işkence eder gibi çalıştırıyorlar.

Üniversiteye giderken mutlaka okuduktan sonra iş olanakları araştırılıp gidilmeli.

Sekreterlikte bu sene 32 bin kişi aldılar ve 64'e kadar düştü puanlar ki üniversite hastaneleri hariç düşün yani. Yalnız gelecek yıllarda bu kadar alım olmaz ama yine de -bence- 3-4 sene daha gideri var.

KPSS'den alabileceğin puana göre üniversite tercihini yapmanı tavsiye ederim. Ben paramedik mezunuyum 85.45 ile atanamadım bekliyorum. Pişman olacağın bölümleri okuma.

Geri
Yukarı