2 yıllık dış ticaret okunur mu?

Miralay000

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İeü de dış ticaret bölümü okuma gibi bir hevesim var ancak 2 yıllık. Ticarete ilgim var, dış ticarette yapılan işe ilgim var sizce mantıklı bir karar olur mu? İeü iş imkanı açısından yardımcı oluyor diye de biliyorum ve gayet iyi bir üniversite deniliyor çabalayıp deneyip bu bölüme gitmek mantıklı bir karar olur mu?

Merhaba @Miralay000. 2 yıllık Dış Ticaret bölümünün kamudaki iş imkanı iyi değil diye biliyorum ama Dikey Geçiş Sınavında İktisadi ve İdari Bilimler ile ilgili 4 yıllık bölümlere geçmek için avantajlı bir bölüm olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 yıllığı yok mu? 2 yıl okursanız adam yerine koymuyorlar sizi.
Merhaba @Miralay000. 2 yıllık Dış Ticaret bölümünün kamudaki iş imkanı iyi değil diye biliyorum ama Dikey Geçiş Sınavında İktisadi ve İdari Bilimler ile ilgili 4 yıllık bölümlere geçmek için avantajlı bir bölüm olduğunu düşünüyorum.
İEÜ iş bulma konusunda yardımcı oluyor diye biliyorum özel olarak iş anlamında yardımcı oluyorlar diye duyum aldım. Bölüm ile alakalı da ilgim var.

İEÜ, iş bulma konusunda yardımcı oluyor diye biliyorum. Özel olarak iş anlamında yardımcı oluyorlar diye duyum aldım. Bölüm ile alakalı da ilgim var.
Bir vakıf üniversitesinin tüm öğrencilerine iş bulma konusunda yardımcı olması pek kolay değil gibi görünüyor ve tek başına 2 yıllık Dış Ticaret bölümü diploması bu alanda pek işinize yaramayabilir. Olumlu olarak söyleyebileceğim şey ise Dikey Geçiş Sınavında örneğin YKS'de kazanması kolay olmayan İzmir Ekonomi Üniversitesi tam burslu Lojistik Yönetimi gibi bir yeri kazanma şansınız olabilir.

Geri
Yukarı